اخبار اخبار ایران و جهان

بررسی نسبت بهره هوشی ایرانیان و توسعه در شرق

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در روز پنج شنبه هفته گذشته یعنی ۲۴ تیر ۱۳۹۵، روزنامه شرق در پرونده ای ویژه و با استفاده از سلسله مقالاتی در خصوص بهره هوشی و انواع مختلف آن و تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم میانگین بهره هوشی بر روی اجتماع و توسعه در حوزه های گوناگون، ابعاد مختلف این پدیده را یررسی کرده است.
در همین راستا علمنا دو مورد از مقالات استفاده شده در این پرونده را در پایگاه خبری خود منتشر نموده است تا علاوه بر گسترش مفاهیم موجود در این حوزه، این مقالات را در اختیار علاقه مندان حوزه علم و دانش و مخاطبان خود نیز قرار دهد.
مقاله اول که از اینجا، قابل مشاهده است یادداشتی است در خصوص میانگین بهره هوشی ایرانیان و مقایسه آن با میانگین بهره هوشی در جهان و البته تعاریف اولیه از این مفاهیم به قلم دکتر مهدی زارع و مقاله دوم نیز که می توانید برای مطالعه آن به اینجا، رجوع نمایید یادداشتی است از عرفان کسرایی در زمینه نقش بهره هوشی در توسعه اقتصادی، صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و غیره ملل مختلف و همچنین بررسی میزان تاثیرگذاری این عامل بر روی معادلات جهانی.
امیدواریم با مطالعه این دو یادداشت که به همت روزنامه شرق و پرونده ویژه این روزنامه تهیه شده است اطلاعاتی جامع و کامل در این حوزه به دست آورید.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست