آخرین اخبار

تاییدیه مجامع علمی بر واکسن گامبورو موسسه رازی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گفته هیئت علمی موسسه رازی، مجامع رسمی علمی واکسن گامبورو موسسه رازی را تایید کردند……

در حاشیه گردهمایی ترویجی واکسن های موسسه رازی که با هدف آموزش و توصیه روش های بهینه واکسیناسیون طیور و دام با حضور اعضای هیئت علمی موسسه رازی وکلینیسین ها،واکسیناتورها و صاحبان مشاغل مرغداری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، دکتر محمد مجید ابراهیمی، عضو هئیت علمی این موسسه در جمع خبرنگاران گفت: واکسن گامبورو موسسه رازی مورد تایید مجامع علمی رسمی و مورد استقبال مصرف کنندگان است. واکسن گامبورو موسسه رازی به تولید انبوه رسیده و مورد تایید مجامع رسمی علمی قرار گرفته و مصرف این واکسن در بسیاری از استانها با اعلام رضایت مصرف کنندگان گزارش شده است.
دکتر ابراهیمی با بیان اینکه بیماری های متعددی به ویژه بیماری های ویروسی مانند نیوکاسل، گامبورو و برونشیت صنعت دام و طیور را تهدید می کند، ادامه داد: واکسن این بیماری ها در موسسه رازی تولید می شود و در استان کهگیلویه و بویراحمد هم مصرف می شود.
وی افزود: موسسه رازی هر چند ماه یک بار در استان های صاحب صنعت مرغداری و دامداری نشست های مشترک با فعالان این صنایع برگزار و اعضای هیئت علمی این موسسه ضمن سخنرانی درباره فناوری های جدید در در تولید واکسن ها، در یک نشست مشترک به سوالات و مشکلات شرکت کنندگان پاسخ می دهند.
دکتر ابراهیمی یادآور شد: در این نشست ها، بیشتر واکسن های در حال تولید و واکسن های جدید موسسه رازی که در آینده به صورت صنعتی و انبوه تولید می شوند، معرفی و روش های بهینه استفاده از آنها در فارم (مرغداری یا دامداری) بیان می شود.
عضو هیئت علمی موسسه رازی بیماری گامبورو را یکی از مهمترین بیماری های صنعت مرغداری در نقاط مختلف دنیا از جمله ایران معرفی کرد و گفت: این بیماری علاوه بر اینکه موجب تلفات در فارم های مرغداری می شود، سیستم ایمنی مرغ هایی که زنده مانده اند را به شدت ضعیف و حساس می کند و خسارت فراوانی به بار می آورد.
دکتر ابراهیمی در پایان اظهار داشت: هنگامی که تولید کننده یک محصول با مصرف کننده رو در رو قرار بگیرند و مسائل مشترک و شیوه های تولید و مصرف ارزیابی شود، به طور قطع در کمیت و کیفیت واکسن ها اثر گذار است و در نهایت مصرف کننده رضایت بیشتری نسبت به آن محصول خواهد داشت.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست