آخرین اخبار

MS، بیماری قابل کنترل

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گفته دبیر سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام اس ایران؛ بیماری ام‌اس را می‌توان کنترل کرد……

در آستانه برگزاری سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس ایران که به منظور ارائه آخرین دستاوردهای تشخیصی و درمانی مرتبط با این بیماری در آبان ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود، دبیر این کنفرانس در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی‌بر «درمان بیماری ام‌اس توسط محققان کانادایی»، گفت: متاسفانه رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی کشور بدون اینکه تائید این مساله را از متخصصان دریافت کنند، منتشر و موجب ایجاد امید واهی در بیماران شده‌اند.
عبدالرضا ناصر مقدسی افزود: محققان کانادایی هیچگونه ادعایی درباره درمان بیماری ام‌اس نکردند بلکه آنها تحقیقاتی انجام دادند که با استفاده از آن می‌توان از بروز علائم این بیماری پیشگیری کرد.
دبیر سیزدهمین کنگره بین‌المللی ام‌اس ایران تصریح کرد: متاسفانه نشر این خبر کذب موجب امیدواری بیماران و افزایش تماس آنها با مراکز درمان و در نهایت ناامیدی شد.
این متخصص مغز و اعصاب در بخش دیگری از سخنانش درباره باور عمومی برخی افراد مبنی‌بر اینکه تمام بیماران مبتلا به ام‌اس در نهایت ناتوان و ویلچر نشین می‌شوند، اظهار کرد: این باور کاملا غلط است زیرا با روش‌های درمانی جدید این بیماران می‌توانند به زندگی خود ادامه دهند.
ناصر مقدسی خاطرنشان کرد: اقدام در جهت کاهش مصرف دخانیات و قلیان در جوانان و زنان نیز می‌تواند از راه‌های مقابله با ام‌اس باشد.
ناصر مقدسی در پایان خاطرنشان کرد: ارسال مقالات تا ۳۱ تیر از طریق وب سایت کنگره ادامه دارد و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت مربوطه مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست