آخرین اخبار

پارک علم و فناوری، زمینه ساز ۳۰ هزار شغل در کشور

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به گفته معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ پارک‌های علم و فناوری ۳۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده‌اند….

وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز (چهارشنبه ۲۳ تیرماه) در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تلاش وزارت علوم بر این است که علم و فناوری به بدنه جامعه کشیده شود و مختص جامعه دانشگاهی نباشد.
احمدی تصریح کرد: تفکر سنتی که در آن مجموعه اقتصاد و صنعت به دانشگاه بی‌توجه هستند از سیاست‌های کلی کشور کنار رفته و دانشگاه در این زمینه‌ها محوریت یافته است.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه پارک‌های علم و فناوری از نشانه‌های قدرت کشور هستند، گفت: در سطح کشور ۳۸ پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند و چهار هزار و ۴۰۰ شرکت و ۳۰ هزار شغل را ایجاد کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هدف این است که دانشگاه‌ها نسل خلاق و کارآفرین تحویل جامعه دهند.از این رو لازم است دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی علاوه بر توان ایجاد اشتغال برای خودش، اشتغال‌زایی نیز داشته باشد.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه یکی از اهداف وزارت‌ علوم، تحقیقات و فناوری است به‌طوری‌ که دانشگاه صرفا آموزشی نباشد و بتواند نیازهای جامعه را نیز برطرف کند.
به همین منظور لازم است کشش تقاضا را افزایش داد به‌طوری که بخش صنعت به دانشگاه پیشنهاد همکاری بدهد و شهرداری‌ها پروژه‌های‌ خود را به دانشگاه بدهند تا دانشگاه تقاضامحور شود.
وی افزود: دانشگاه کارآفرین مجموعه‌ای است که دانش و فناوری را ایجاد می‌کند و می‌تواند با دستگاه‌های مختلف همکاری کرده و اساتید و دانشجویان را با آن‌ها پیوند بزند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: استانداران به دلیل اشرافی که به منطقه دارند، می‌توانند در هماهنگی، حمایت و تقویت دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری تاثیر زیادی داشته باشند.
احمدی در پایان خاطرنشان کرد: لازم است کارگروه علم و فناوری که ارتباط دستگاه‌ها را با علم و فناوری ایجاد می‌کند در استان‌ها ایجاد شود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست