آخرین اخبار

نخستین رویداد کار آفرینی در حوزه دریایی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

نخستین رویداد ملی کار آفرینی تخصصی در حوزه دریایی به منظور گسترش فرهنگ ایده پردازی و کارآفرینی برگزار می شود….

در راستای گسترش فرهنگ ایده پردازی و کارآفرینی در حوزه دریایی، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر در نظر دارد با همکاری ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پارک علم و فناوری مازندران و سازمان صنایع دریایی اولین رویداد ملی کار آفرینی دریایی را با محوریت صنایع دریایی، محیط زیست، شیلات و غیره در مورخه ۱۲ شهریور ماه ۹۵ همزمان با دومین همایش ملی فناوری های دریایی در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) با حضور مدیران ارشد صنایع دریایی کشور و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار کند.
از سویی دیگر به منظور گردآوری و تسهیل ارتباطات اضلاع مثلث کارآفرینی (ایده پردازان، سرمایه گذاران، افراد باتجربه و نخبگان علمی) و سرعت ورود ایده ها به بازار تولید محصولات، رویداد های کارآفرینی در سراسر دنیا و با موضوعات مختلف شکل گرفته اند تا جریان تبدیل ایده به پدیده و در نهایت ورود به بازار را تسهیل و تسریع کند.
از همه محققین، دانشجویان، صنعتگران و تمامی علاقه مندان حوزه صنایع دریایی دعوت می شود تا ایده های خود را با حمایت های مالی و حضور مستقیم سرمایه گذاران داخلی و خارجی و مدیران صنایع دریایی به طرح های صنعتی تبدیل کنند.
بهترین ایده ها علاوه بر دریافت جوایز نفیس در اولویت جذب سرمایه گذاری و حمایت برای تبدیل شدن به یک کسب و کار صنعتی قرار خواهد گرفت. این حمایت ها شامل تسهیلات مالی، بازاریابی محصولات و خدمات تولید شده، حمایت کامل از دانش بنیان شدن تیم ها، ارائه فضای کاری و اداری و دیگر حمایت های مورد نیاز است.
لازم به ذکر است جوایز این رویداد شامل تقدیر از ایده های برگزیده و کارآفرنیان برتر توسط ستاد دریایی مورد حمایت قرار خواهد گرفت. مهلت ارسال ایده تا اول مرداد ۹۵ تمدید شده است.
ویژگی های شاخصی ایده ها
• ایده های مطرح شده باید در راستای توسعه و رونق صنعت دریایی داخلی باشد , و ضمن آنکه ایده مطرح شده باید دارای طرح توجیه اقتصادی مناسبی باشند.
• ایده مشابهی در داخل کشور قبلا ارائه نشده باشد.
• ایده مطرح شده باید دارای طرح توجیه اقتصادی مناسبی باشند.
• ایده های مرتبط با اشتغال زایی و محرومیت زدایی در اولویت انتخاب هستند.
• ایده های با فناوری بالا و خدمات نوین دارای امتیاز مثبت هستند.
• حمایت اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و فعالان بخش خصوصی از ایده ها دارای امتیاز مثبت هستند.
• ایده های دارای نمونه اولیه دارای امتیاز ویژه خواهد بود.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست