فناوری

برگزاری کارسوق نانوالکترونیک محاسباتی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

از سی ام تیرماه سال جاری لغایت اول مرداد ماه رویدادی در کشورمان برگزار می شود که در نوع خود کم نظیر خواهد بود. کارگاه بین المللی نانوالکترونیک محاسباتی با حضور چهره های شناخته شده این حوزه در جهان با همت شرکت شزان و همکاری پارک فناوری پردیس در تهران برگزار خواهد شد.
نانوالکترونیک شاخه ای از علم است که در آن بر روی تاثیرات نانوفناوری بر دانش الکترونیک مطالعه و پژوهش صورت می گیرد. این علم تقریبا نوظهور در سال های اخیر توانسته تاثیری شگرفی بر روی کارایی قطعات الکتریکی مانند ترانزیستورها بگذارد و در طراحی مدارهای منطقی کمک فراوانی انجام دهد.
از همین رو روش های محاسباتی و شبیه سازی برای طراحی دقیق قطعات الکتریکی به روش نانوالکترونیک نیز در سال های اخیر به همین نسبت اهمیت فراوانی پیدا کرده اند. این روش ها علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه می تواند به محققان و پژوهشگران این توانایی را بدهد تا شرایط و پدیده هایی که در حالت عادی ناملموس و غیرقابل تجربه هستند را پیش بینی و درک نمایند.
به همین دلیل شرکت فناوری‌های همگرا شزان که در واقع عبارت است از همگرایی چهار دانش علوم شناختی، فناوری اطلاعات، زیست‌-فناوری و فناوری نانو که با توجه به ضرورت درک جدیدی از جهان ایجاد شده است؛ تصمیم به برگزاری این کارسوق بر پایه دو رویکرد کوانتومی و نیمه کلاسیک و همچنین چهره های مطرح این عرصه نموده است.
در این کارسوق قرار است دکتر کلمنس هیتزینگر از دانشگاه فنی وین و دکتر بهتاش بهین آیین از گلوبال فوندریز (Global Foundries) حضور خواهند داشت و پروفسور ساپریو داتا (Supriyo Datta) به صورت افتخاری و ویدئوکنفرانس صحبت خواهد نمود. همچنین آقایان امیررضا خدادادیان و علی منظورالاجداد به ارائه دستاوردهای خود در این زمینه می پردازند.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از شرایط حضور در این کارسوق و ثبت نام در آن می توانید به اینجا مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست