آخرین اخبار

رییس دانشگاه شریف چهره برتر برق کشور شد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پنج نفر از دانشمندان برتر صنعت برق کشور در آیینی با حضور دکتر حمید چیت چیان وزیر نیرو تجلیل شدند…..

پنج نفر از دانشمندان برتر صنعت برق کشور در آیینی با حضور دکتر حمید چیت چیان وزیر نیرو تجلیل شدند.
در این آیین که شامگاه روز گذشته (دوشنبه ۱۴ تیرماه) در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد از آقایان «محمود فتوحی فیروزآباد» استاد تمام دانشکده برق و رییس دانشگاه صنعتی شریف، «محسن پارسامقدم» استاد دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس، «محمودرضا حقی فام» عضو هیات مدیره و معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، «جواد فیض» عضو فرهنگستان علوم ایران و مدیر قطب علمی سیستم های الکترومغناطیسی کاربردی دانشگاه و «گئورگ قره پتیان» استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر و معاون پژوهشی پژوهشگاه نیرو به عنوان دانشمندان برتر صنعت برق کشور تجلیل شد.
بنا بر این گزارش؛ در این مراسم «حمید چیت چیان» وزیر نیرو اظهار داشت: صنعت برق به عنوان یکی از صنایع پر افتخار کشور و بلکه پرافتخارترین آن است که امروز به بیش از ۹۰ درصد خوداتکایی رسیده است.
به گفته این مقام مسئول، موفقیت به دست آمده حاصل تلاش اساتید بزرگ و دانشمندانی است که چرخ های این صنعت را همواره به گردش در آورده، مدیریت آن را عهده دار بوده و در پیشبرد علمی این صنعت تلاش کرده اند.
چیت چیان افزود: امروز دانشمندان و تلاشگران عرصه برق کشور با اتکا به دانش خود، از بهترین فرآورده ها و محصولات فناورانه جهان استفاده کرده و آنها را در جهت تعالی و توسعه ایران اسلامی به کار می گیرند.
وی تصریح کرد: هرچند امروز کشور در عرصه تولید علم به رتبه بسیار خوبی در جهان دست یافته، اما ضعف اصلی آن استفاده کافی نکردن از همه ظرفیت علمی کشور در مسیر ارتقای علمی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.
وزیر نیرو تاکید کرد: امروز باید بدانیم چگونه از ذخایر علمی و اندیشمندان در رشد و بالندگی جامعه استفاده کرده و اساتید و فعالان محیط های آکادمیک نیز باید در پاسخگویی به نیازهای کشور اثرگذاری و تلاش بیشتری داشته باشند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست