آخرین اخبار

دانشگاه مالک اشتر میزبان پرواز پهپادها

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

مسابقات جایزه بزرگ پهپادها به میزبانی دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار می شود….

مسابقات جایزه بزرگ پهپادها به میزبانی دانشگاه صنعتی مالک اشتر در تاریخ ۶ تا ۸ مرداد ماه به مدت سه روز برگزار می شود.
سید مرتضی جابری فرد، دبیر اجرایی این مسابقات درباره جزییات برگزاری این رویداد علمی تخصصی گفت: مسابقات جایزه بزرگ پهپادها در دو لیگ سرعت ‘Race’ و Indoor برگزار می شود که تاکنون ۳۲ تیم برای شرکت در رقابت های لیگ سرعت و ۱۷ تیم برای حضور در رقابت های لیگ Indoor ثبت نام کرده اند.
جابری فرد درباره ویژگی های این دو لیگ رقابتی توضیح داد: لیگ سرعت، یک رقابت هیجانی و پرشور در حوزه پهپادها است که از سال ۲۰۱۴ برای اولین بار در جهان ارائه شده و در کشور ما نیز یک تجربه جدید محسوب می شود.
وی ادامه داد: در لیگ سرعت، هدایت پهپادها به صورت دید اول شخص است و ملاک اصلی انتخاب برنده، سرعت و قدرت مانور پهپاد خواهد بود.
جابری فرد خاطرنشان کرد: در رقابت های لیگ Indoor نیز تمرکز اصلی بر هوشمند بودن پرنده و انجام ماموریت های ۹ گانه است که از جمله آنها می توان به ورود هوشمند به ساختمان، صعود و فرود خودکار روی سکوی متحرک و قدرت و دقت در جابجایی اجسام توسط پهپاد اشاره کرد.
به گفته جابری فرد، این مسابقات به صورت تیمی برگزار می شود و تیم های دانشگاهی و بخش خصوصی در رقابت ها حضور خواهند داشت.
وی برگزاری یک نمایشگاه تخصصی از پهپادهای مختلف را از جمله برنامه های مسابقات جایزه بزرگ پهپادها عنوان کرد و گفت: نمایشگاه در مجموعه ورزشی سازمان صنایع دفاع ‘ساصد’ برپا می شود و تمامی شهروندان می توانند از آن بازدید کنند.
دبیر اجرایی مسابقات جایزه بزرگ پهپادها در آخر گفت: برای برندگان این مسابقات در رده های اول تا سوم در هر لیگ از سوی مراکز علمی کشور جوایز نفیسی در نظر گرفته شده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست