آخرین اخبار

برگزاری دوره های تابستانه زیست فناوری در پژوهشسراهای تهران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دوره‌های آموزشی و پژوهشی زیست‌فناوری تابستانه در پژوهشسراهای دانش آموزی تهران برگزار می‌شود….

دوره‌های آموزشی و پژوهشی زیست‌فناوری تابستانه در پژوهش‌سراهای دانش آموزی تهران با هدف فرهنگ سازی وآشنایی بیشتر دانش‌آموزان با مفاهیم و کاربردهای زیست فناوری برگزار می‌شود.
مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام این خبر گفت: در راستای توسعه و ترویج زیست فناوری بین دانش‌آموزان و فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان، تابستان امسال دوره‌های آموزشی و پژوهشی زیست‌فناوری در پژوهش‌سراهای دانش آموزی تهران برگزار می شود.
وی افزود: دستاوردهای دانش آموزان در این دوره‌ها از قبیل طرح ها و مقالات آن ها در حوزه زیست‌فناوری به سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست‌فناوری ستاد، که در آبان ماه سال جاری برگزار می شود، راه می یایند.
به گفته قانعی، برای آموزش مفاهیم زیست فناوری به دانش‌آموزان، اولین مسابقه مبانی زیست‌فناوری را برای دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول برگزار کردیم که این مسابقه ۳۱ خرداد ماه سال جاری در سطح شهر تهران و در ۱۹ پژوهش‌سرای دانش آموزی با همکاری مشترک ستاد توسعه زیست‌فناوری و مدیریت پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی شهر تهران برگزار شد.
وی تصریح کرد: این مسابقه با هدف شناسایی دانش‌آموزان علاقه‌مند به حوزه زیست فناوری و برای ورود آنها به دوره آموزشی و پژوهشی تابستانه در پژوهش سراهای دانش آموزی شهر تهران برگزار شده است.
قانعی با بیان اینکه حدود سه هزار و ۵۰۰ دانش آموز از ۱۹ منطقه آموزش و پرورش شهر تهران در این آزمون شرکت کرده‌اند، گفت: برترین این دانش‌آموزان به دوره تابستانه پژوهش سراها راه پیدا می‌کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست