اخبار ایران و جهان

ربات های تلگرام باز هم حاشیه ساز شدند!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

در روزهای اخیر خبری جنجالی باز هم فضای رسانه ای به خصوص حوزه فضای مجازی کشور را تحت تاثیر قرار داده است. خبری با این مضمون که دیتابیس یکی از اپراتورهای تلفن همراه مورد حمله سایبری قرار گرفته و به اصطلاح هک شده است و اطلاعات طبقه بندی شده مربوط به کاربران این اپراتور توسط یک ربات بر روی نرم افزار تلگرام قرار گرفته و مورد استفاده سود جویان قرار می گیرد.
در همین راستا خبرنگار علمنا برای آگاهی از جزییات بیشتر و کسب اطلاعات در رابطه با صحت و سقم ماجرا با مسئول روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تماس گرفته و سوالات خود را در این زمینه مطرح نموده است.
طبق اطلاعات به دست آمده از این پرسش و جو و اظهارات این مقام مسئول، اپراتور مذکور شرکت ایرانسل بوده است و اطلاعات درز کرده در فضای مجازی تازگی نداشته و در واقع همان اطلاعات خارج شده از این اپراتور در بازه زمانی دو الی سه سال پیش می باشد.
در آن برهه زمانی اطلاعات تعداد زیادی از کاربران این اپراتور بر روی یک فایل اکسل در فضای مجازی در اختیار برخی از افراد قرار گرفته بود و سودجودیان از این فرصت سوءاستفاده نموده و مدتی در شبکه های اجتماعی اطلاعات این کاربران را تبادل می کرده اند.
حال پس از گذشت چند سال و فراگیر شدن بحث استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی مانند تلگرام، فردی تصمیم گرفته تا تمامی آن اطلاعات را به وسیله یک ربات در این نرم افزار در اختیار عموم قرار دهد و در واقع دیتابیس شرکت ایرانسل بار دیگر مورد حمله و هک شدن قرار نگرفته است.
در حال حاضر نیز در خبرها آمده که این فرد سودجو و فرصت طلب شناسایی و بازداشت شده و ربات طراحی شده در نرم افزار تلگرام نیز از کار افتاده است.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست