اخبار ایران و جهان مقالات

مدرسه سحر و جادوگری ایلورمورنی

نوشته شده توسط علی عباسی

برفراز کوه گری لاک ایالت ماساچوست، یکی از بزرگترین رازهای دنیای جادوگیری آرمیده است. مدرسه ای شگفت انگیز، با دیوارهایی جادویی که پس از قرن ها نبردهای هراس انگیز و طوفان های سهمگین جان سالم به در برده تا تبدیل به یکی از بزرگترین مدارس دنیای جادوگری شود. سیزده سال پس از ماجراهای مدرسه هاگوارتز حال وقت آن رسید تا به قلم جوآن “جو” رولینگ نویسنده مجموعه داستان های هری پاتر به مدرسه جادویی در شمال آمریکا سفر کنیم، مدرسه سحر و جادوگری ایلورمورنی.

جوآن رولینگ سال ها قبل مجموعه‌ای هفت‌ گانه از رمانهای سبک خیال‌پردازی به نام هری پاتر را به نگارش در آورد. این کتاب‌ها به شرح ماجراهای یک جادوگر نوجوان به نام هری پاتر به همراه بهترین دوستانش، رون ویزلی و هرماینی گرنجر، در مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز می‌پردازند. بخش اصلی داستان پیرامون تلاش هری برای غلبه بر جادوگر سیاه، لرد ولدمورت است، هدف وی سرکوب کردن افراد غیرجادوگر، تحت فرمان درآوردن دنیای جادوگران و نابود کردن همه کسانی که در مقابل او ایستاده‌اند، که از جمله آن اشخاص هری پاتر است. اما پس از شهرتی جهانی، کسب جوایزی متعدد، ترجمه به ۶۵ زبان و فروش تقریبی ۴۰۰ میلیون نسخه ای به همراه کسب عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌ تاریخ بشر تا سال ۲۰۰۷ باعث آن شد تا جوآن رولینگ در فهرست ثروتمندان و پولدارترین زنان انگلیس قرار گیرد. مجله فوربز خانم رولینگ را در رده چهل و هشتمین شخصیت معروف در سال ۲۰۰۷ معرفی می کند.
اما سیزده سال پس از ماجراهای هری پاتر و مدرسه هاگوارتز، جوآن رولینگ از داستانی جدید پرده برداری می کند. داستانی به نام مدرسه سحر و جادوگری ایلورمورنی، سیصد سال قبل از ماجراهای هری پاتر در مدرسه هاگوارتز حال قرار است به داستان زندگی اسرارآمیز یک دختر ایرلندی جوان به نام ایزولت سه یر در قرن هفده میلادی پرداخته شود. ایزولت پس از آنکه فرصت رفتن به مدرسه جادوگری هاگوارتز را از دست می دهد با کشتی معروف می فلاور به آمریکای شمالی مهاجرت می کند.
پس از مهاجرت ایزولت به آمریکای شمالی حال زمان آن رسیده تا دست سرنوشت شانسی دوباره برای آرزوهای کودکی او فراهم کند. روزگار به حرکت خود ادامه می دهد تا ایزولت با مدرسه ای اسرار آمیز و شگفت انگیز به نام مدرسه جادویی ایلورمورنی آشنا شود. مدرسه ای از ۴ خاندان مرغ طوفان (Thunderbird)، مار شاخدار (Horned Serpent)، پاووجی (Pukwudgie ) و ومپوس (Wampus ).
با کمی صبر و تامل از پیشگفتارهای نقل شده توسط جوآن رولینگ در رسانه ها، داستان جدید وی همچون مجموعه هری پاتر باز هم در دنیای افسون و جادوگری نگارش شده است. اما این تنها نکته در مورد داستان جدید خانم رولینگ نیست و با مطالعه دقیق تر نقل قول های ابتدایی داستان به این نکته پی می بریم که داستان مدرسه ایلورمورنی نزدیکی بسیاری با خط داستانی هری پاتر دارد، از موارد قابل تامل می توان به علاقه ایزولت دختر داستان اشاره کنیم که در کودکی آرزوی تحصیل در مدرسه جادوگری هاگوارتز را داشته اما روزگار باعث می شود که وی به آن سوی کره خاکی سفر کند. از دیگر نکات داستان جدید می توان به ویدیو تبلیغاتی که توسط شرکت مطرح برادران وارنر جهت تبلیغ این داستان انتشار یافته اشاره کنیم. ویدیو تبلیغی تصویری به ما نشان می هد که گویا داستان مدرسه سحر و جادوگری ایلورمورنی در دنیایی تاریک و ترسناکی نسبت به هری پاتر خواهد گذشت.
جوآن رولینگ داستان مدرسه سحر و جادوگری ایلورمورنی را در وب سایت پاترمور منتشر خواهد کرد. در واقع وب سایت پاترمور همان وب سایتی است که خانم رولینگ مجموعه هری پاتر خود را به صورت مجازی در آن قرار داد و به رکورد ۵۵۰ ملیون بار بازدید دست یافت. آنگونه که در ویدیو کلیپ تبلیغی منتشر شده از سوی خانم رولینگ، از ابتدای نوامبر سال میلادی جاری باید منتظر عصر جدیدی از دنیای جادوگری باشیم.

در همین رابطه مطلب عرفان کسرایی را مشاهده کنید.

درباره نویسنده

علی عباسی

دیدگاه شما چیست