آخرین اخبار

سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران در آبان ماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود….

ام اس یک بیماری التهابی و خود ایمنی است که آسیب های مخربی به سلول‌های عصبی در مغز و نخاع وارد می کند. این آسیب دیدگی در توانایی بخش‌هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند، اختلال ایجاد می‌کند و باعث به وجود آمدن علائم و نشانه‌های زیاد جسمی می شود. ام‌ اس به چند شکل ظاهر می‌شود و علائم آن یا به صورت برگشتی یا در طول زمان و به شکل متناوب اتفاق می‌افتد.
اگرچه علت دقیق این بیماری مشخص نیست اما مکانیزم اصلی آن آسیب زدن به سیستم ایمنی بدن است؛ دلایل ارائه شده در مورد این مکانیزم‌ها، عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مانند عفونت عنوان شده است. این بیماری بر اساس علائم و نتایج آزمایش‌های پزشکی تشخیص داده می‌شود.
به دلیل اهمیت این بیماری، سیزدهمین گنگره بین‌المللی ام اس ایران به منظور ارائه آخرین دستاوردهای تشخیصی و درمانی مرتبط با این بیماری در تاریخ ۱۹ لغایت۲۱ آبان ماه سال جاری به مدت سه روز در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.
دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی، دبیر این کنگره بین المللی در این باره گفت: در این کنگره به جنبه‌های مختلف بیماری ام اس و بیماری‌های مربوط به آن پرداخته می شود که شامل اپیدمیولوژی بیماری، تشخیص بیماری و ‌روش‌های پرستاری از بیماران ام اس است.
دکتر عبدالرضا ناصر مقدسی، نورولوژیست‌ها را مخاطبان اصلی این گردهمایی بزرگ علمی دانست و افزود: سایر پزشکانی که در درمان این بیماران نقش دارند مانند فیزیوتراپیست‌ها، روان پزشکان، متخصصان تغذیه، روان شناسان و پرستاران نیز می‌توانند با شرکت در این کنگره، با تازه ترین روش ها در این زمینه آشنا شوند.
وی با بیان اینکه این کنگره برای شرکت‌کنندگان دارای امتیاز بازآموزی است، خاطرنشان کرد: متخصصان و دانشمندان صاحب نظر از کشورهایی مانند آمریکا، ترکیه و آلمان در این کنگره سخنرانی می کنند و به ارائه آخرین دستاوردهای درمانی خواهند پرداخت.
دبیر سیزدهمین کنگره بین المللی ام اس ایران همچنین یادآور شد: این کنگره برای دانشجویان و دانش پژوهان جوان فرصتی مناسب به منظور ارائه تحقیقات است.
ناصر مقدسی در آخر گفت: ارسال مقالات تا ۳۱ تیر ماه از طریق وب سایت کنگره ادامه دارد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست