اخبار ایران و جهان

سورنا در آلمان

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

ربات سورنا ۳ در نمایشگاه اتوماتیکای مونیخ رونمایی شد….

نمایشگاه اتوماتیکا بزرگترین نمایشگاه در سطح قاره اروپا در حوزه رباتیک و اتوماسیون می باشد که با حضور و مشارکت شرکتهای معتبر رباتیکی و اتوماسیون از نقاط مختلف جهان در مونیخ مرکز ایالت بایرن آلمان برگزار می گردد.
از ایران نیز دکتر عقیل یوسفی کما مدیر تیم سازنده ربات انسان نمای سورنا در مرکز سیستم ها و فناوری‌های پیشرفته دانشگاه تهران(CAST) بهمراه اعضای این تیم در این نمایشگاه حضور پیدا کردند و از آخرین و پیشرفته‌ترین دستاورد خود یعنی ربات انسان نمای سورنا ۳ در نمایشگاه اتوماتیکای مونیخ رونمایی بین‌المللی کردند.
نمایش زنده مانورها و حرکات سورنا مورد استقبال بی نظیری از سوی بازدیدکنندگان این نمایشگاه و همچنین متخصصین حاضر از دیگر کشورها قرار گرفت.
تیم سورنا که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای نخستین بار در این عرصه بین المللی حضور یافته است در حاشیه این نمایشگاه با هماهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مونیخ مذاکرات وبازدیدهای فنی متعددی با شرکتها و موسسات رباتیکی و تحقیقاتی از جمله موسسه فرانهوفر و DLR آلمان و همچنین از آزمایشگاه ها و ربات های دانشگاه فنی مونیخ به عمل آورد .
حضور موثر مرکز سیستم ها و فناوری های پیشرفته دانشگاه تهران(CAST) و نمایش جذاب ربات سورنا ۳، که در زمره برترین ربات های دنیا قرار دارد، پیامی روشن به جامعه بین الملل در خصوص پیشرفت های اخیر ایران در حوزه فناوری های جدید ارائه کرد.
این تیم در حال حاضر مشغول توسعه نسل چهارم این ربات (سورنا ۴)می باشد و همچنین برنامه های جدی در خصوص ورود به حوزه تجاری و نیز بین المللی ساختن دستاوردهای خود دارد که بزودی اعلام خواهد شد.

+لازم به ذکر است، سفر سورنا به آلمان را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت کرده است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست