آخرین اخبار

دانشگاه بهشتی در کشورهای منطقه شعبه می زند

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه شهید بهشتی با توجه به اینکه یکی از اهداف اصلی این دانشگاه گسترش فعالیت‌های بین‌المللی در سطح منطقه است، گفت: یکی از فعالیت‌هایی که در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی در سطح منطقه صورت می‌گیرد، تبادل دانشجو است و هدف از راه‌اندازی شعبه در کشورهای خارجی نیز، تسهیل ورود دانشجویان غیر ایرانی به نظام آموزش عالی کشور است.
گفتنی است هم اکنون تعدادی دانشجو از کشور عمان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در حال گذراندن دوره‌های کوتاه مدت در دانشگاه شهید بهشتی هستند. و همچنین چندی پیش دانشجویان مقطع دکتری رشته زبان و ادبیات عرب از این دانشگاه به کشور عمان اعزام شده اند.
طهرانچی افزود: این نحو تعاملات با دانشگاه‌های کشورهای لبنان، عراق و غیره نیز برقرار است.
در واقع برگزاری دوره‌های کوتاه مدت برای دانشجویان به صورت دو سویه به صورت جدی در دانشگاه شهید بهشتی در رشته‌ها و مقاطع مختلف حال پیگیری است.با وجود اینکه برای این تبادلات محدودیت مقطع و رشته وجود ندارد اما اولویت دانشگاه مقاطع تحصیلات تکمیلی است.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی در ادامه با اشاره به گسترش تعاملات بین‌المللی با کشورهای غربی نیز اظهار کرد: ارتباطات بین‌المللی بین این دانشگاه و دانشگاه‌های کشورهای غربی از سال‌ها قبل وجود داشته و همچنان ادامه دارد که هدف دانشگاه شهید بهشتی از تعاملات بین‌المللی با کشورهای غربی ارتباط دو سویه همراه با احترام متقابل است.
وی در آخر گفت: دانشگاه شهید بهشتی یکی از دانشگاه‌هایی بود که در کشور امارات شعبه داشت، اما باید گفت مفهوم شعبه این نیست که مرکزی را خارج از کشور داشته باشیم که “دانشجویان ایرانی” از طریق آن مرکز در کشورهای دیگر وارد نظام آموزش عالی ایران شوند
.بلکه منظور از ایجاد شعبه در کشورهای دیگر این است که شعبه‌ای را در یک کشور خارجی تاسیس کنیم تا “دانشجویان خارجی” از طریق آن مرکز وارد نظام آموزش عالی ایران شوند.دانشگاه شهید بهشتی نیز در حال حاضر در حال بررسی کشورهای منطقه است تا پس از یافتن سرمایه‌گذار و حامی مناسب شعبه‌ای را در یکی از این کشورها راه اندازی کند.
چکیده: دانشگاه شهید بهشتی تصمیم دارد شعبه ای در یکی از کشورهای منطقه تاسیس کند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست