آخرین اخبار

یازدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو برگزار می‌شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

به منظور تأمین نیروی متخصص مورد نیاز در امر ترویج و آموزش مفاهیم فناوری نانو یازدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو پایان مردادماه سال جاری برگزار می‌شود….

یازدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو به منظور تأمین نیروی متخصص مورد نیاز در امر ترویج و آموزش مفاهیم فناوری نانو و همچنین در راستای افزایش توان علمی و آموزشی مدرسان فناوری نانو، پایان مردادماه سال جاری برگزار می‌شود.
این آزمون که با هدف ارزیابی توانمندی علمی و مهارت آموزشی داوطلبان در زمینه انتقال مفاهیم علوم و فناوری نانو برگزار می‌‌شود، شامل سوالات کاملا تشریحی بوده و علاوه بر مهارت علمی، فن بیان و استفاده از مثال‌های مناسب در انتقال مفاهیم آموزشی نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
به داوطلبانی که حد نصاب لازم را در دو شاخص علمی و آموزشی در این آزمون کسب کنند، بر اساس امتیاز اکتسابی گواهی توانمندی تدریس در سه سطح: تراز «الف»، «ب» و «ج» اعطا خواهد شد.
سرفصل‌های این آزمون شامل نانوساختارها،  روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها، روش‌های شناسایی و آنالیز نانوساختارها،کاربردهای فناوری نانو و تجاری سازی فناوری نانو می باشد.
منابعی که برای شرکت در این آزمون به داوطلبان پیشنهاد می شود عبارت اند از:
– سایت آموزش فناوری نانو؛
– نرم‌افزار نانوکاوش؛
– کتاب مقدمه‌ای بر نانو فناوری، مترجم: دکتر نیما تقوی نیا، انتشارات: دانشگاه صنعتی شریف؛
– مجموعه نرم‌افزارهای میلیاردیم؛
شایان ذکر است ثبت نام در این آزمون از اول تیر ماه آغاز شده است و علاقه‌مندان فرصت دارند تا روز دوشنبه ۲۵ مردادماه با مراجعه به صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی ستاد نانو از طریق لینک آزمون اقدام به ثبت‌نام نمایند. شرکت در این آزمون برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.
یازدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو صبح روز پنج شنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۵ رأس ساعت ۱۰ صبح در شهر تهران برگزار می‌گردد.
بر طبق آیین‌نامه حمایت از برگزاری سمینارهای ترویجی عمومی، کارگاه‌های آموزشی عمومی فناوری نانو و همچنین سمینارهای ترویج صنعتی فناوری نانو، دارندگان گواهی توانمندی تدریس فناوری نانو می‌توانند در صورت مشارکت در این رویدادها از حمایت‌ مالی ستاد نانو برخوردار شوند. آیین‌نامه‌های حمایتی فوق از بخش نهادهای ترویجی سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، قابل دریافت می‌باشند.
داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه آزمون تدریس در سایت ستاد نانو مراجعه نمایند.
 گفتنی است آزمون توانمندی تدریس بعد، نیمه دوم آبان‌ماه ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست