آخرین اخبار

برگزاری نخستین دوره مسابقات استانی فن‌آورد

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان؛ نخستین دوره مسابقات استانی فن‌آورد در استان همدان برگزار می‌شود….

به گفته محمدحسین قمری رییس مجموعه رقابت های تخصصی مهارت سنجی فن آورد، پس از گذشت شش ماه از برگزاری مسابقات ملی مهارت‌سنجی فن‌آورد و مشارکت بیش از ۳۵۰۰ نفر و داوری اساتید مطرح و اهدای بیش از ۱۲۰ سکه بهار آزادی به نفرات برتر انجام شد، رویداد جدیدی تحت عنوان «مسابقات استانی» تعریف و در دستور کار مجموعه قرار گرفت که در استان همدان برای نخستین بار و در سه رشته برنامه‌نویسی، بسته‌بندی محصولات استانی و صنایع تبدیلی برگزار خواهد شد.
مسابقات استانی فن آورد با هدف شناسایی نیاز های هر استان طراحی شده است تا مسائل هر استان را به واسطه ظرفیت های موجود بومی به راه حل برسد، لذا فن آورد پس از تعامل با کارشناسان، صاحبان صنایع و مراکز خدماتی معتبر استان همدان، نیازهای این استان را شناسایی کرده و در جهت رفع این نیاز ها در رشته های مختلف اقدام به برگزاری رقابت های تخصصی می کند.
این رویداد فرصتی است تا طرح های برتر در صنایع تبدیلی و بسته بندی تجاری و عملی شوند.
گفتنی است فن‌آورد یک رویداد ملی است و همه می‌توانند‌ در آن شرکت ‌کنند و ایده های خود را به چالش ‌کشند.کلیه ی افرادی که ایده ی جالبی در مورد صنایع تبدیلی عسل دارند.افرادی که دغدغه ی آسوده تر شدن زندگی خود و اطرافیانشان را دارند.
دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید رشته های مهندسی به ویژه مهندسی شیمی، مهندسی کشاورزی به ویژه صنایع غذایی و رشته های علوم به ویژه شیمی یا دارو سازی می توانند به عنوان یک موضوع تحقیقاتی در حوزه مربوط به رشته ی خود به آن بپردازند و قطعا به نتایج قابل قبولی برسند.
دانشجویان، فارغ التحصیلان و اساتید طراحی صنعتی، صنایع دستی و هنرهای تجسمی به منظور طراحی بسته بندی بازار پسند برای محصول معرفی شده توانایی شرکت را دارند.
در مورد مسابقه بسته بندی فن‌آورد باید گفت رقابت بسته‌بندی فن‌آورد با رویکردی کاملا مسئله‌محور سعی دارد تا مجموعه مهارت‌های عمومی و تخصصی افراد را ارزیابی کند و نیاز فعالان این صنعت را مرتفع سازد. طراحان بسته‌بندی، هنرمندان، دانشجویان طراحی صنعتی، کارشناسان بازاریابی و فروش و بسیاری دیگر از افراد می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند و در انتهای این مسابقه طرح برتر به صورت عملیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مجموعه ایران سفال با توجه به ماموریت خود و فعالیت چندساله در حوزه تولید و طراحی سفالینه‌های تزیینی و کاربردی بر آن شده است تا با همکاری فن‌آورد یکی از مسائل خود در این زمینه را مطرح و برطرف سازد.
مسابقه بسته بندی فن آورد در یک مرحله برگزار می شود. داوطلبان شرکت در مسابقه می بایست پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری و پس از اطلاع رسانی شروع مسابقه از طریق ایمیل و پیامک، در مدت زمان مشخص شده نمونه طرح‌های خود را در پرتال مسابقه بارگذاری نمایند.
د‌ومین رقابت فن‌آورد در رشته برنامه نویسی است که با هدف شناسایی افراد ماهر در حوزه full stack developing برگزار می شود. Full stack developer در آینده نقش فزاینده مهمی در توسعه وب خواهد داشت، به ویژه هنگامی که روش های توسعه وب در حال تبدیل شدن به یک بخش ضروری از شرکت‌های توسعه نرم افزار هستند و جزء اولویت‌ها و نیازهای آنها تلقی می‌شوند.
آخرین رقابت فن آورد در رشته صنایع تبدیلی عسل است که با توجه به وجود پتانسیل تولید عسل در استان همدان همچنین وجود کارخانجات صنایع غذایی مشتاق به تولید و فرآوری محصولات برگرفته از عسل می توان این مسابقه را ترتیب داد تا به وسیله ی ایده های جمع آوری شده از سوی شرکت کنندگان محصول جدیدی به تولید کننده معرفی شود.
قابل ذکر است رویداد استانی فن آورد با حمایت بنیاد ملی نخبگان، وزارت صنعت، معدن و تجارت، پارک علم و فناوری استان همدان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دانشگاه ابوعلی سینا، جهاد کشاورزی، شهرداری همدان، ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، مجموعه میزان، برگزار می شود و ثبت نام در این رویداد از اول تیر تا ۱۵ مردادماه انجام می شود. علاقه مندان برای ثبت نام و ارسال آثار به سایت فن آورد مراجعه کنند. آثار پس از داوری در یک مراسم اختتامیه اعلام خواهند شد. و از نفرات برتر تقدیر به عمل می‌آید. طرح های برگزیده این رویداد که با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان برگزار می شود، برای تجاری شدن حمایت خواهند شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

۱ دیدگاه

  • سلام و احترام

    ممنون بابت اطلاع رسانی خوبتون
    حتما ثبت نام کنم

    به امید توجه بیشتر رویدادهای بزرگ دیگری مثل فن آورد به استان ها

دیدگاه شما چیست