آخرین اخبار

یاسا بیست و چهارمین عضو خود را شناخت

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

شورای یاسا رسما عضویت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران تایید کرد….

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (بنیاد ملی علم ایران) برای نخستین بار در اجلاس سالیانه موسسه یاسا حضور پیدا کرد.
هشتاد و هشتمین اجلاس شورای مدیریت موسسه بین‌المللی تحلیل سیستم‌ها (یاسا) با حضور نمایندگان ۲۴ کشور عضو یعنی ایران، اتریش، استرالیا، انگلستان، اندونزی، اکراین، آمریکا، آلمان، ‌آفریقای جنوبی، برزیل، روسیه، ژاپن، چین، کره جنوبی، پاکستان، فنلاند، سوئد، مصر، مکزیک، مالزی، نروژ، هند و هلند، در مقر این موسسه در شهر لاگزنبرگ اتریش برگزار شد.
در این اجلاس، شورای یاسا رسما عضویت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (بنیاد ملی علم ایران) را به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران پیرو رای گیری الکترونیکی ۲۸ مارس برای درخواست عضویت ایران در یاسا تایید کرد. کلیه ۲۳ عضو شورا و بخصوص رییس شورا و همچنین مدیران موسسه، عضویت ایران در شورای حکام موسسه یاسا را یک اقدام و تصمیم مهم برشمرده و خواستار مشارکت فعال ایران در فعالیتهای علمی موسسه شدند.
از اقدامات صورت گرفته در این اجلاس می توان به موارد زیر اشاره داشت:
ارایه گزارش عملکرد دوسالانه یاسا
· بررسی برنامه پژوهشی ۲۰۱۶-۲۰۲۰ یاسا :این برنامه با رویکرد سیستمی به تغییرات جهانی توسط یاسا تدوین شده و برنامه کلی پژوهشی این موسسه را برای ۵ سال آینده ترسیم می کند.
· بررسی برنامه جهان در سال ۲۰۵۰: این برنامه در نظر دارد با هم افزایی نظرات بنیادهای پژوهشی بین المللی از سراسر جهان رهبران جهان را در جریان تغییرات و چالش های جهانی پیش رو قرار دهد. یاسا یکی از موسسات فعال در این برنامه بین المللی است.
· بررسی سیاست دسترسی باز به منابع اطلاعاتی و نتایج پژوهشی

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست