آخرین اخبار

ساخت بیمارستان در شیراز با همکاری کره ای ها

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سرمایه گذاری دو شرکت هیوندای و دوو کره جنوبی در شیراز برای ساخت و تجهیز یک بیمارستان خبر داد…..

دکتر محمدهادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سرمایه گذاری دو شرکت هیوندای و دوو کره جنوبی در شیراز برای ساخت و تجهیز بیمارستان یک هزار و سیصد تختخوابی خبر داد. وی در ادامه بیان داشت: برای این پروژه ۸۵ درصد فاینانس گرفته می شود و ۱۵ درصد نیز از محل منابع دانشگاه هزینه می شود.
ایمانیه ضمن تاکید بر لزوم افزایش تعداد تخت های بیمارستانی و جایگزینی تخت های فرسوده در استان فارس، افزود: چندین بیمارستان در حال احداث در استان وجود دارد که پس از تکمیل آن شاخص تخت بیمارستانی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر به بیش از ۲٫۵ می رسد.
او ضمن ابراز امیدواری نسبت به تکمیل زیرساخت های حوزه بهداشت به ویژه خانه های بهداشت و مراکز جامع خدمات سلامت تا پایان سال جاری اعلام کرد که با اجرای این طرح ها کمبودی از این نظر در استان فارس وجود نخواد داشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تا پایان سال جاری، باید حداقل ۹۰ درصد از مراکز بهداشت، ۹۰ درصد از پرونده های الکترونیک سلامت برای مردم تکمیل شود و نیز ۹۰ درصد از بیماری های واگیر مانند دیابت و فشار خون که بسیاری از مردم از ابتلای خود به این بیماری ها اطلاعی ندارند، کشف و شناسایی شود که امیدوارم تا پایان سال، به تمامی این اهداف برسیم.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست