آخرین اخبار

انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه تهران و صنایع معدن

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و دانشگاه تهران منعقد شد….

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران و دانشگاه تهران به امضاء رسید.
این تفاهم‌نامه در راستای توسعه همکاری‌های پژوهشی و آموزشی، ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ با حضور دکتر مهدی کرباسیان، معاون وزیر و رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، و دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه تهران منعقد شد.
هدف از امضای این تفاهم‌نامه، توسعه فرآوری و فناوری‌های مرتبط با مواد معدنی و چرخه مهندسی معدن و صنایع معدنی، مطالعات آینده‌پژوهی فناوری‌های مرتبط با چرخه مهندسی معدن، ‌توسعه فناوری‌های نوین در HSE معادن و صنایع معدنی، تمهید مقدمات ورود بخش معدن و صنایع معدنی کشور به زنجیره تأمین صنایع پیشرفته است.
در این تفاهم‌نامه دو طرف در زمینه همکاری‌های آموزشی و مشاوره‌ای از جمله ارائۀ سمینارها و دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، حمایت‌های مادی و معنوی از تدوین و تألیف کتب، هدایت پایان‌نامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، استفاده متقابل از کتابخانه‌ها و مراکز پژوهشی به توافق رسیدند.
همچنین در راستای انعقاد این تفاهم‌نامه، تأسیس مؤسسه پژوهشی مشترک در چهارچوب قوانین و مقررات دانشگاه مورد توافق قرار گرفت.
رییس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه با اشاره به اینکه بین‌المللی ‌شدن ابعاد مختلفی دارد و سطح علمی و پژوهشی کشور باید توسعه پیدا کند، گفت: این امر امکان‌پذیر نیست مگر اینکه واحدهای صنعتی، معدنی و همۀ واحدهای اجرایی در تعامل با دانشگاه‌ها قرار بگیرند و یکی از دلایل پیشرفت‌هایی که در کشورهای توسعه‌یافته حاصل می‌شود همکاری و مشارکت با دانشگاه‌ها است و ما آمادگی داریم با تمام قوا برای تحقق این امر همکاری نماییم.
وی افزود: کارگروه مشترکی تعیین شده است که تا یک ماه آینده اجرایی و اساسنامه آن تعیین می‌شود، برای شروع این همکاری پنج میلیار تومان از بودجه پژوهشی و آموزشی تخصیص یافته است.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست