آخرین اخبار

راه اندازی نخستین ماشین مجهز به هوش مصنوعی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

شرکت کوالکوم فناوری جدیدی به بازار ارائه کرده که در آن از شبکه نورونی مغز انسان تقلید شده است…..

شرکت کوالکوم اخیرا اعلام کرد که شرکت زیرمجموعه‌اش به نام کوالکوم تکنولوژیز اولین ماشین مجهز به هوش مصنوعی خود را راه‌اندازی کرده است. این ماشین که در آن از مدل شبکه نورونی این شرکت استفاده شده، از تراشه اسنپدارگون ۸۲۰ SoCs بهره‌مند است.
گفتنی است در حوزه علوم شناختی، شبکه نورونی مصنوعی به مدلی گفته می‌شود که از شبکه نورون‌های مغز الهام گرفته شده باشد.
گری بروتمن از مدیران این شرکت می‌گوید: با معرفی موتور پردازشگر نورونی، ما می‌توانیم از قابلیتی جدید در تلفن‌های همراه، اینترنت اشیاء و صنعت خودروسازی استفاده کنیم. این فناوری موجب افزایش کارایی سیستم‌ها و بروز قابلیت یادگیری در ماشین‌ها می شود.
کوالکوم اعلام کرده که با این فناوری، این شرکت حضور خود را در بازار تقویت کرده و در نهایت فرصت‌های تازه‌ای ایجاد کرده است.کوالکوم از این فرصت‌های جدید به نحوه مطلوبی استفاده خواهد کرد. بدیهی است که این شرکت قصد دارد از این فناوری هوش مصنوعی در تولید تلفن‌های همراه با قابلیت یادگیری، اینترنت اشیاء و خودروسازی استفاده کند.
براساس اطلاعات بدست آمده از این شرکت و شرکت ثالثی که در این حوزه فعالیت داشته، این بازار طی ۵ سال آینده با نرخ ۱۸ درصد رشد خواهد داشت. این نرخ رشد از سوی شرکت کوالکوم اخیرا اعلام شده است. این شرکت انتظار دارد تا از این فرصت‌ها ۲٫۵ میلیارد دلار درآمد در سال ۲۰۱۶ بدست آورد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست