آخرین اخبار

اولین کنفرانس ملی مهندسی‌ سازه و مدیریت‌ ساخت

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین کنفرانس ملی پژوهش های کاربردی در مهندسی‌ سازه و مدیریت‌ ساخت به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد….

مهندسی‌سازه و مدیریت‌ساخت از مهمترین گرایش‌های مهندسی عمران می‌باشند که اکثر زمینه‌های کاری عمرانی را پوشش می‌دهند.
به‌طور کلی مهندسی سازه در ارتباط با طراحی وآنالیزسازه‌های مختلف مانند ساختمان‌های بلند و کوتاهِ پیچیده، پل‌های بزرگ، تونل‌ها، تأسیسات نفتی، سازه‌های آبی و سدها، سازه‌های صنعتی و نظایر آنها می‌باشد.
‌از طرفی انجام مناسب و بهینه‌ هر پروژه در گرو مدیریت صحیح و اصولی آن است، به ویژه در پروژه‌های عمرانی که با بخش‌های مختلفی مرتبط‌بوده و معمولاً افراد زیادی در آن فعالیت‌دارند.
علاوه براین، سرمایه گزاری‌هایی که در زمینه‌های ساخت پروژه‌های عمرانی انجام می‌گیرند ارقام بسیار بزرگی را شامل می‌شوند که بدون درنظر گرفتن مسائل علمی و برنامه‌ریزی‌های اصولی، بازده این سرمایه‌ها (با توجه به نقایص حاصل، اتلاف وقت و از دست‌رفتن کارایی پروژه در مدتی کمتر از عمر مفید آن) عملاً ناچیز خواهد‌بود. دانشگاه صنعتی شریف در راستای توسعه و تبادل‌نظر علمی و ارائه آخرین یافته‌های علمی و پژوهشی مهندسی عمران درنظر دارد تا اولین کنفرانس ملی مهندسی‌سازه و مدیریت‌ساخت را با حضور مسئولین عالی‌رتبه کشور و اساتید ممتاز دانشگاه‌های تراز اول کشور در تاریخ ۳۱ شهریور لغایت اول مهر ماه سال جاری در مرکز همایش های این دانشگاه برگزار نماید.
گفتنی است این کنفرانس ملی در محورهای مهندسی زلزله، انواع سازه، مهندسی سازه‌های هیدرولیکی و دریایی و مدیریت ساخت اجرا خواهد شد که مهندسان و علاقه مندان می توانند مقالات و طرح های خود را تا اول شهریور ماه سال جاری به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند.
و همچنین برای کسب اطلاعات و بیشتر و ثبت نام به سایت اولین کنفرانس ملی مهندسی‌سازه و مدیریت‌ساخت مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست