آخرین اخبار

اختراع محققان ایرانی به کمک بیماران قلبی می آید

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دستگاه «شارژ بیسیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی» توسط محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه ثبت اختراع شد…..

بیماری قلبی از شایع ترین بیماری ها در زندگی بشر است که در دستگاه گردش خون اعم از قلب، رگ ها، مویرگ ها و غیره رخ می دهد.
از همان ابتدای شیوع این بیماری محققان و پزشکان درصدد کشف راه های متنوع و موثر برای درمان و بهبودی این بیماری بوده اند و تاکنون روش ها و دستگاه های مختلفی توسط آنها به ثبت رسیده است.
اکنون نیز محققان ایرانی در دانشگاه سمنان موفق به ساخت دستگاه “شارژ بیسیم قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی” شده اند که این دستگاه کمک چشمگیری به بیماران قلبی خواهد کرد.
دکتر امجدی عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه سمنان در توضیح این اختراع گفت: تاکنون دو نوع انتقال انرژی به قلب مصنوعی و تجهیزات کمک قلبی مورد استفاده قرار گرفته اند که یکی از آنها انتقال انرژی به وسیله سیم و دیگری انتقال انرژی به وسیله کوپل ترانسفورمر است.
وی افزود : روش پیشنهادی جدید برای انتقال انرژی به قلب مصنوعی با رفع مشکلات قبلی، روشی است که اساس آن انتقال بی سیم به روش رزونانس مغناطیسی، متکی بر استفاده از میدان مغناطیسی تولید شده توسط جریان الکتریکی فرستنده است .
دکتر امجدی به کاربرد این دستگاه اشاره کرد و گفت : سیستم ارائه شده فوق چه در بیماران قلبی که از تجهیزات کمک قلبی و چه بیمارانی که از ضربان ساز های قلب طبیعی استفاده می کنند، آسودگی همیشگی از دردسر حمل تجهیزات، نا امیدی از عمل های پر هزینه و مداوم را به ارمغان می آورد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست