آخرین اخبار

همکاری مشترک شزان با دانشگاه صنعتی وین

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

قرارداد همکاری مشترک علمی و فناوری میان نوآوران فناوری‌های همگرای شزان و دانشگاه صنعتی وین در پارک فناوری پردیس به امضا رسید…

قرارداد همکاری مشترک علمی و فناوری میان نوآوران فناوری‌های همگرای شزان و دانشگاه صنعتی وین در راستای انجام یک پروژه تحقیقاتی مشترک در زمینه شبیه‌سازی رفتاری نوعی نانوحسگر زیستی در محل استقرار این شرکت در پارک فناوری پردیس به امضا رسید.
گفتنی است، شرکت نوآوران فناوری‌های همگرای شزان در حال توسعه نوعی نانوحسگر زیستی مبتنی بر سازوکار ورارسانی ترانزیستورهای اثرمیدانی برپایه نانوسیم‌های سیلیکونی برای شناسایی نشانگرهای زیستی در خون انسان است.
طراحی دقیق این دسته از حسگرها نیازمند لحاظ کردن پدیده‌هایی در مقیاس چند نانومتر تا پدیده‌هایی از جنس چندین میلی‎متر است که این پدیده‌ها از جنس پدیده‌های نانوالکترونیکی، جذب بیوفیزیکی، پدیده‌های تصادفی و سیالاتی هستند.
برای طراحی بهینه این دسته از حسگرها نیاز به پیش‌بینی رفتار و طراحی بهینه آنهاست که در همین راستا، پژوهشگران شزان، در حال توسعه مشترک ابزارهای محاسباتی و شبیه‌سازی با دانشگاه صنعتی وین، برای پیش‌بینی و طراحی بهینه نانوحسگرهای زیستی هستند.
روز گذشته قسمت اول توسعه این کد به پایان رسید و پژوهشگران شزان توانستد نتایج اولیه شبیه‌سازی را با موفقیت محاسبه و صحت‌سنجی کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست