آخرین اخبار

بیست و چهارمین کنگره ملی “علوم و صنایع غذائی ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

اولین کنگره بین المللی و بیست و چهارمین کنگره ملی علوم و صنایع غذائی ایران با حمایت و همکاری انجمن متخصصین علوم و صنایع غذائی ایران در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود….

غذا شاید نخستین چیزی باشد که انسان از طبیعت گرفته است. در دو کفه هم وزن ترازوی مرگ و زندگی این غذاست که وزنه آن در هر کفه ای، تعیین کننده اهمیت آن کفه است.
این کالای استراتژیک، حرف اول قرن حاضر است. اگر در قرن گذشته، نفت عامل برتری کشوری بر سایرین بوداما، امروزه تئوری پردازان بزرگ جهان کشور صاحب غذا را ابرقدرت پیروز می دانند. این کالای استراتژیک نیاز به روشهای نوین تولید دارد.
به دلیل اهمیت این موضوع و بررسی مباحث و مشکلات آن اولین کنگره بین المللی و بیست و چهارمین کنگره ملی علوم و صنایع غذائی ایران با هدف هدایت پتانسیل تحقیقاتی دانشجویان کشور به سمت حل مشکلات و نیازهای صنایع غذایی، فراهم سازی بستر مناسب جهت انتقال نیازهای پژوهشی صنایع به محققین و دانشجویان کشور، فراهم نمودن زمینه جذب طرح‌های پژوهشی و عملیاتی مورد نیاز شرکت‌های صنعتی توسط پژوهشگران و صنعتگران داخلی و خارجی، ایجاد فضای تعامل و هم اندیشی علمی بین پژوهشگران و اندیشمندان حوزه‌های مختلف علوم و صنایع غذایی، دعوت از اساتید، دانشمندان، محققان، سیاستگذاران و دانشجویان مرتبط با علوم و صنایع غذایی از ایران و سایر کشورها برای ارائه دستاوردهای جدید علمی، پژوهشی و فناوری، گسترش همکاری‌های بین المللی در صنعت غذا، برگزاری جلسات هم اندیشی، نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی و تبادل اطلاعات و در نهایت انعکاس نتایج پژوهش‌های انجام شده به بخش‌های اجرایی و تولیدی صنایع غذایی برای رفع موانع و مشکلات فراروی و تولید و نیز صادرات محصولات غذایی ۲۷ تا ۲۹ مهرماه سالجاری به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود
محورهای این کنگره شامل: کاهش و بازیافت پسماندها و ضایعات صنعت غذا، روش‌های نوین فرآوری و نگهداری مواد غذایی، سلامت بهداشت و کنترل کیفیت مواد غذایی، غذاهای فراسودمند، پری‌بیوتیک و پروبیوتیک، کاربرد اسانس‌ها و عصاره‌های طبیعی در صنایع غذایی، ترکیبات ضد مغذی در مواد غذایی، امنیت و ایمنی مواد غذایی، بحران آب و صنایع غذایی، غنی‌سازی مواد غذایی، نانو تکنولوژی و نانو بیوتکنولوژی در صنایع غذایی، میکروبیولوژی و بیو تکنولوژی در صنایع غذایی، مهندسی مواد و طراحی خطوط تولید مواد غذایی، راهکارهای کاهش مصرف انرژی در صنایع غذایی، فرمولاسیون مواد غذایی، صنایع فرآورده‌های گوشتی، صنایع فرآورده‌های غلات، صنایع بسته‌بندی مواد غذایی، صنایع فرآورده‌های لبنی، صنایع روغن و سایر پژوهش‌های نوین در صنایع غذایی می باشد.
بر اساس اعلام دبیرخانه اولین کنگره بین المللی و بیست و چهارمین کنگره ملی علوم و صنایع غذائی ایران مهلت ارسال مقالات سی و یکم تیرماه مقرر گردیده است.
گفتنی است چهاردهمین دوره این کنگره همانند دوره های گذشته با حمایت و همکاری انجمن متخصصین علوم و صنایع غذائی ایران، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و صنایع غذائی و با حضور شرکت‌های صنایع غذایی داخلی و خارجی به مدت سه روز برگزار می گردد.
علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت کنگره مراجعه کنند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست