آخرین اخبار

در نشست خبری نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز چه گذشت

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

برای نخستین بار جشنواره ملی موسیقی سبز در روز جهانی زمین پاک برگزار می شود….

صبح امروز (دوشنبه ۳ خردادماه) نشست خبری نخستین جشنواره ملی موسیقی سبز با حضور محمد درویش، مدیرکل دفتر مشارکت های مردم سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
درویش گفت: وضعیت محیط زیست کشور در شرایط بسیار نگران کننده ای قرار دارد، آب ، خاک ، هوا و تنوع زیستی برای بقا خود به کمک نیاز دارند.
وی با بیان اینکه جنگل های حرا در جنوب کشور نیز وضعیت شکننده ای دارند گفت: ۳۰ درصد از رویشگاه های غرب کشور و حدود هشت میلیون اصله بلوط را از دست داده ایم.
درویش ادامه داد: نرخ فرسایش در ایران سه برابر آسیا است و اندوخته های آبی سفره های زیرزمینی در پهنه ای به وسعت صد میلیون هکتار به زیر دو متر کاهش یافته است و همچنین نسبت به نیم قرن گذشته حدود ۰٫۹ از اندوخته های حیات وحش کاهش یافته که این ها زنگ خطری برای محیط زیست کشور است.
مدیرکل دفتر مشارکت های مردم سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: بر این اساس سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به رسالتی که در راستای حفظ محیط زیست کشور دارد اقدام به برگزاری نخستین جشنواره موسیقی سبز کرده است که امیدواریم موسیقی به کمک محیط زیست کشور بیاید.
وی ادامه داد: هدف این است که این جشنواره به صورت دو سالانه برگزار شود، برگزار کننده این جشنواره سازمان حفاظت محیط زیست و مجری آن دفتر مشارکت های مردمی این سازمان است که امیدواریم هدف این جشنواره که ارتقای فرهنگ محیط زیستی کشور است، محقق شود.
گفتنی است این جشنواره برای نخستین بار در دوم اردیبهشت ماه سال آینده مصادف با روز جهانی زمین پاک برگزار خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست