آخرین اخبار

درخشش دانشجویان شریف در معتبرترین مسابقات برنامه نویسی جهان

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف موفق گردیدند با حضور در چهلمین مسابقات برنامه نویسی دانشجویی جهان، رتبه ی چهاردهم این رقابتهای معتبر و دشوار را به خود اختصاص دهند…

چهلمین دوره ی مسابقات برنامه نویسی دانشجویی جهان (acm) که در کشور تایلند برگزار گردید، دانشگاه صنعتی شریف ، پس از دانشگاه شانگهای (کشور چین)، به همراه تیم هایی از کشورهای؛ ژاپن، تایوان و سنگاپور رتبه ی دوم را در میان تیم های آسیایی به خود اختصاص دهد و در کنار آن توانست رتبه چهاردهم جهانی را نیز ازآن خود کند.
گفتنی است در این مسابقات ۱۲۸ تیم از سراسر دنیا شرکت کرده اند که دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با حل ۸ مسئله از بین ۱۳ مسئله ی دشوار مطرح شده توانستند این رتبه جهانی را در این دوره از رقابتهای سخت و حساس را به خود اختصاص دادند.
لازم به ذکر است؛ در این دوره از مسابقات علاوه بر تیم دانشگاه صنعتی شریف دو تیم از دانشگاه های شهید بهشتی و آزاد مشهد نیز حضور داشتند و به ترتیب موفق به حل ۳ و ۱ سوال از ۱۳ مسئله ی مطرح شده گردیدند.
خاطرنشان می شود؛ تیم های سن پترزبورگ(کشور روسیه)، شانگهای(کشور چین) و هاروارد(کشور آمریکا) به ترتیب رتبه های اول تا سوم این مسابقات معتبر جهانی را به خود اختصاص دادند.
بنا بر این گزارش؛ علی حقانی، پیمان جابرزاده گنج و امیر کیوان محتشمی با مربیگری مهندس کامران باور و با سرپرستی دکتر ضرابی زاده در این مسابقات حضور داشتند. همچنین دکتر محمد قدسی به عنوان سرپرست مسابقات برنامه‌نویسی دانشجویی ای‌سی‌ام در منطقه ی تهران این تیم را همراهی کرده است.
نتایج کامل مسابقات

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست