آخرین اخبار

برگزاری دومین کنفرانس “فارغ‎التحصیلان شریف”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

دومین کنفرانس فارغ‎التحصیلان در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود….

نخستین کنفرانس سراسری فارغ‌التحصیلان شریف در مهرماه ۱۳۹۳ در قالب سخنرانی و میزگرد با مشارکت صدها نفر از هم‌ دانشگاهیان داخل و خارج کشور در محل دانشگاه برگزار شد. با توجه به موفقیت تجربه اول، بستر لازم برای برگزاری کنفرانس‌های بعدی در چارچوب برنامه‌های انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف فراهم شده است.
به همین منظور دومین کنفرانس فارغ‎التحصیلان شریف با هدف به کارگیری دانش و تجربیات اساتید و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف برای بررسی چالش‌های کلان کشور و با حضور و سخنرانی متخصصین داخلی و بین المللی هم زمان با جشن گرامیداشت پنجاهمین سال تاسیس دانشگاه در روزهای ۵ و ۶ خرداد ماه جاری در سالن جابربن حیان برگزار خواهد شد.
اهداف این کنفرانس که در آن دانش‌آموختگان همه سالها در کلیه رشته‌ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه و نیز دانشجویان و اساتید گذشته و حال دانشگاه حضور و مشارکت خواهند داشت عبارتند از؛ تجدید و گسترش پیوندهای فرهنگی، علمی و حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان شریف در داخل و خارج کشور با همدیگر و با دانشگاه، هم‌اندیشی و مبادله تجربیات در زمینه مسایل ایران در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، علمی، صنعتی، مدیریتی و اقتصادی، تبادل‌نظر و انتقال اطلاعات در زمینه پیشرفت‌های علمی و صنعتی در سطح جهانی.
گفتنی است دستاوردهای فارغ التحصیلان، دانشگاه شریف، وضعیت موجود و نگاهی به آینده، توسعه پایدار و محیط زیست، چالش های پسا تحریم از جمله محورهای اصلی است که برای این کنفرانس در نظر گرفته شده است.
علاقه مندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دومین کنفرانس فارغ التحصیلان شریف مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست