آخرین اخبار

رونمایی از سامانه جامع داشبورد مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

در جریان بازدید آیت الله هاشمی از نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی از سامانه جامع داشبورد مدیریتی دانشگاه رونمایی شد…

در حاشیه چهارمین جشنواره فرهیختگان و سی و چهارمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، آیت الله هاشمی رفسنجانی از نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناورانه این دانشگاه بازدید کرده و در کنار آن از سامانه جامع داشبورد مدیریتی دانشگاه رونمایی کردند.
در این مراسم گزارش عملکرد و قابلیتهای سامانه داشبورد آماری توسط دکتر امیر صحافی مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه ارائه شد.
گفتنی است دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی، این سامانه را با هدف تجمیع داده های آماری مورد نیاز، پردازش داده ها و ارائه گزارشات به شکل مصور و با استفاده از نمودارهای گوناگون، در سه بخش اطلاعات برخط، اطلاعات غیر برخط و چشم اندازدانشگاه به شکل کاملا بومی پیاده سازی نموده است.
این سامانه بهترین ابزار در دست مدیریت سازمان برای بررسی شاخصهای گوناگونی همچون آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، عمرانی و …. و اعمال سیاستهای مورد نیاز براساس مدل های استاندارد و مطابق با برنامه توسعه دانشگاه و افق ۱۴۰۴ می باشد و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز شاخص ها، گزارش گیری از اطلاعات در بازه های زمانی لازم برای اعمال کنترل ها و ارزیابی واحدها، تصمیم سازی برای مدیریت ارشد سازمان براساس مدل سازیهای استاندارد آماری روز از جمله اهداف این سامانه است.
از جمله ویژگی های نمایش داده شده در مراسم رونمایی، گزارش برخط مکاتبات الکترونیکی انجام شده توسط شبکه یکپارچه مکاتبات اداری دانشگاه آزاد اسلامی (شیماد) بود که به شکل لحظه ای آمار مکاتبات مبادله شده را به شکل نمودارهای گرافیکی ارائه می نمود. بنا به گزارش مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه نزدیک به نود هزار نامه در سال جاری بین واحدهای دانشگاهی به شکل الکترونیکی مبادله شده است.
بنا به توضیحات ارائه شده از سوی دکتر صحافی، سامانه قابلیت ارائه نمودارهای متنوع و گزارش های متعدد بنا به انتخاب و نظر کاربر از داده های موجود را داشته و هر کاربر به شکل سطح بندی شده می تواند با توجه به نقش خود به اطلاعات متنوع مرتبط با آن دسترسی داشته باشد.
شایان ذکر است آیت الله هاشمی رفسنجانی در این برنامه از ۳۴ محصول تجاری شده یا در آستانه تجاری شدن، و همچنین از محصولات پژوهشی برخی از غرفه های مراکز استان ها بازدید کرده و در جریان روند و مراحل تجاری شدن محصولات پژوهشی قرار گرفت.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست