آخرین اخبار

نمایشگاه کار شریف، پلی به سوی کار و اشتغال دانشجویان

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

پنجمین نمایشگاه کار با هدف آشنایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با فرصت‌های جدید شغلی و امکان استخدام برای شرکت‌های دولتی و خصوصی، در روز یکشنبه، شانزدهم اسفند با حضور دکتر منصوری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد. این نمایشگاه در روزهای ۱۶ الی ۱۸ اسفند در سالن استاد جباری دانشگاه شریف دایر بوده و پذیرای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف می باشد.
در این دوره بیش از ۴۰ شرکت خصوصی و دولتی حضور دارند که نیروهای متخصص مورد نیاز خود را از میان مراجعین انتخاب می‌کنند. البته این نکته قابل ذکر است که بیشتر شرکت های حاضر در این رویداد، شرکت های مرتبط با مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی بوده و دانشجویان دیگر رشته های فنی و مهندسی از جمله برق و مکانیک این نمایشگاه را بی هیچ بهره ای ترک می کردند.
نکته جالب توجه دیگر این نمایشگاه این بود که اکثر شرکت های حاضر شرط فارغ التحصیلی و پایان خدمت را برای استخدام گذاشته بودند که این موضوع با توجه به برگزاری چنین نمایشگاهی در داخل دانشگاه و حضور دانشجویان در حال تحصیل در تضاد است.
اکثر دانشجویان در حال تحصیل که با شعار نمایشگاه برای استخدام و کاریابی وارد نمایشگاه شده بودند، در نهایت با گرفتن هدیه تبلیغاتی یا خوردن بستنی تبلیغاتی، سالن را ترک می کردند. البته نباید منکر شرکت هایی شد که فرم استخدام پاره وقت را نیز داشتند؛ اما حیف تعداد آن ها شاید از انگشتان یک دست نیز تجاوز نمی کرد.
از دیگر نکات قابل توجه این نمایشگاه می شود به حضور شرکت های چون دیجی کالا، نت برگ، کافه بازار و… که در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشتند و کم شدن شرکت های نفتی و صنعتی در صحن این دوره نمایشگاه اشاره کرد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

۱ دیدگاه

دیدگاه شما چیست