آخرین اخبار

با این لباس گلوله بخورید و لذت ببرید!

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

محققین آمریکایی دست به ساخت لباسی زده اند که به کمک آن می توان در محیط مجازی قرار گرفت و تجربه لذت بخش تر و ملموس تری از این محیط را احساس کرد.
گروهی از مهندسین دانشگاه «Rochester» آمریکا لباسی را طراحی کرده اند که از لحاظ ظاهری همچون جلیقه ضد گلوله است و با آن می توان محیط مجازی را تجربه کرد.
در طراحی این لباس سعی شده از سیستم های لرزاننده، یا همان ویبره که به صورت موتورهایی کوچک در درون آن قرار گرفته، استفاده شود تا شخص استفاده کننده لرزش های احتمالی بازی در نقاط مختلف بدن را به طور طبیعی حس نماید. به طور مثال زمانی که در بازی، یک شیء مجازی به بدن فرد اصابت میکند این ویبراتورها میتوانند با ارتعاش خود حس لامسه و برخورد شی مجازی را به خوبی ایجاد نمایند.
همچنین بر روی آستین های این لباس شتاب سنج هایی نصب شده تا شبیه سازی دقیقی بین رفتار، عکس العمل ها و سرعت شخص و شخصیت های موجود در فضای مجازی صورت گیرد.
این لباس منحصر به فرد توسط کابل به رایانه متصل شده و قابلیت اتصال به هدست VR (واقعیت مجازی) را دارد.
همچنین این لباس اطلاعات خود را با «سیستم ردیاب حرکت» به اشتراک می گذارد. ترکیب سیستم ردیاب حرکت و شتاب سنج به کاربر این امکان را می دهد که در صورت خروج بعضی از اعضای بدن مانند دست ها از دید دوربین، مشکلی برای کنسول بازی و لباس در درک محیط مجازی ایجاد نشود.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست