اخبار ایران و جهان

دانشگاه شریف میزبان “نبرد هوش مصنوعی”

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دانشگاه صنعتی شریف مسابقات بین المللی برنامه نویسی «نبرد هوش مصنوعی» را در روزهای پایانی سال برگزار خواهد کرد…

نبرد هوش مصنوعی شریف، مسابقه برنامه‌ نویسی در سطح دانشجویی است که شرکت‌کنندگان در قالب تیم‌های سه نفره برای بازی طراحی شده توسط تیم فنی، برنامه‌ای می‌نویسند تا بتواند حریفان را یکی پس از دیگری شکست دهند. هدف از برگزاری این رقابت بین المللی سنجش توانایی شرکت‌کنندگان در زمینه برنامه‌نویسی و نگاهی به توانایی تیم‌ها در پیاده‌سازی و استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی است. از این رو نیازی به داشتن دانش پیشرفته‌ در زمینه هوش مصنوعی نیست اما شرکت کنندگان می بایست توانایی استفاده و پیاده‌سازی الگوریتم‌های هوش مصنوعی را داشته باشند، تا امکان کسب امتیاز بیشتر و در پی آن  احتمال موفقیت تیم را افزایش دهند.
گفتنی است  این مسابقه‌ در دوره های گذشته تنها به  زبان جاوا (JavaChallenge)  برگزار می شده است  اما از این دوره  علاوه بر جاوا، ++C و پایتون هم به طور رسمی به آن افزوده شده است و همچنین در این دوره از رقابت‌ها امکان حضور تیم‌ها از سراسر جهان فراهم شده است و مسابقات به شکل بین‌المللی برگزار خواهد شد.
این مسابقه در دو مرحله  غیرحضوری (آنلاین)  و حضوری برنامه ریزی شده است. که مرحله غیر حضوری آن با شرکت ۵۱۳ تیم از ۴۰ کشور دنیا در روزهای ۲۰ تا ۲۸ بهمن ماه برگزار گردید که  ۳۲ تیم برگزیده آن به مرحله حضوری این رقابت راه یافتند و در روزهای ۱۲ و ۱۳ اسفندماه به رقابتی نفس گیر و تنگاتنگ در دانشگاه صنعتی شریف می پردازند.
در آخر باید گفت این مسابقات به همت انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت پزوهشی دانشگاه شریف و شرکت دانش بنیان بیان برگزار می شود.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست