اخبار ایران و جهان

روز مهندس و موزه علوم و فناوری

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

پس از برگزاری کارگاه «ساخت رادیو» در سالن اجتماعات کمیسیون ملی یونسکو که در ۲۴ بهمن -روز جهانی رادیو- و توسط اساتید اعزامی از موزه علوم و فناوری اجرا شد، این بار این کارگاه آموزشی به همراه کارگاه «انسان در فضا» در خود موزه علوم و فناوری و به مناسبت روز ملی مهندس برگزار می شود.
کارگاه «ساخت رادیو» توسط دکتر محمدی و مهندس چینی و کارگاه «انسان در فضا» توسط اساتیدی از پژوهشگاه هوا فضا در سالن اجتماعات مرکزی موزه علوم برگزار می شود.
پیش از این، همزمان با روز جهانی رادیو، کمیسیون ملی یونسکو با همکاری موزه علوم و فناوری اقدام به برگزاری «کارگاه آموزشی ساخت رادیو» کرده بود. در این کارگاه روش ساخت رادیو با ابزار ساده و ارزان مانند سیم، تیغ و آنتن و نیز مفاهیم امواج رادیویی و الکترو مغناطیسی آموزش داده می شود.
هر دو کارگاه آموزشی از ساعت ۱۰ روز ۵ اسفند همزمان با بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس در سالن اجتماعات موزه علوم و فناوری واقع در خیابان امام، خیابان سی تیر، ساختمان کتابخانه ملی آغاز می شود و علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۶۶۷۲۴۶۹۴ – ۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست