آخرین اخبار

سراسر ایران میزبان فن بازار می شود

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

تا پایان سال ۹۶ تمامی استان های کشور دارای فن بازار می شوند…

طبق اخبار گذشته همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر و سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، فن‌بازار منطقه‌ای کرمانشاه با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه افتتاح ‌شد.
در این مراسم حسین صابری، معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس گفت: اتفاقی که بعد از راه‌اندازی فن بازارها در استان های کشور رخ داده این است که فن‌بازار می‌تواند به تمام نیازهای افرادی که دارای طرح نوینی هستند در راستای تجاری کردن ایده و طرحشان کمک کند. و افق ما این است که در هر شهری از ایران یک بنگاه معامله‌گری فنآوری داشته بشیم.
معاون توسعه فناوری پارک فناوری پردیس اظهارکرد: تاکنون بیش از ۴۰ کارگزار فناوری یا دلال فنآوری در دل فن‌بازارهای راه‌اندازی شده کشور ایجاد کرده‌ایم.
صابری با بیان اینکه دلال یک واژه قانونی است که متاسفانه بد جا افتاده، افزود: ما با این کار یک عده دلال داخلی را ایجاد کرده‌ایم که فنآوری را در جامعه رونق دهند. به همین منظور قراردادی با بنیاد ملی نخبگان کشور منعقد کرده‌ایم که بر اساس آن موظفیم صاحبان هر طرح و ایده‌ای در هر نقطه از کشور را که سطح ۳ بنیاد نخبگان را دریافت کرده باشد به سمت تجاری سازی طرح و ایده‌اش هدایت کنیم و تمامی بسترهای لازم را برای او فراهم کنیم.
صابری تصریح کرد: همکاری خیلی خوبی بین پارک فناوری پردیس و سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران وجود دارد و تاکنون در زمینه راه‌اندازی فن بازارها همکاری متقابل خوبی با یکدیگر داشته‌ایم. و نیز ارتباط مناسبی نیز با پارک علم و فناوری کرمانشاه داریم و در هفته‌های آینده مرکز شتاب‌دهی و نوآوری کرمانشاه را نیز در این پارک راه‌اندازی خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که دیگر هیچ کسی نباشد که مدعی شود برای تجاری سازی ایده‌اش جایی نیست که مرا حمایت کند و درنظر داریم تا پایان سال ۹۶ تمامی استانهای کشور دارای فن بازار شوند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست