علوم پایه

هفدهمین کنفرانس “ژئوفیزیک ایران”

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

هفدهمین کنفرانس “ژئوفیزیک ایران” توسط انجمن ژئوفیزیک ایران در سال آینده برگزار خواهد شد…

ژئوفیزیک‏ پلی است میان علوم مختلف چون فیزیک‏ زمین‏، جو و اقیانوس‏ شناسی که به بررسی پارامترهای مختلف فیزیکی کره زمین می پردازد. امروزه این علم با بهره‌گیری از دیگر مباحث علوم پایه و تکنولوژی های جدید پیشرفت های چشم گیری داشته و توانسته به مجموعه‌ای از دانش و فناوری با کاربردهای فراوان تیدیل شود که از دل آن شاخه‌های متعدد بین رشته‌ای به وجود آمده است.
هدف واقعی علم ژئوفیزیک و فعالان این عرصه تلاش برای درک و دستیابی به ماهیت فرآیندهای فیزیکی مربوط به کره زمین و منظومه شمسی می‌باشد. زیرا که شناخت پدیده‌های مرتبط با تحول زمین، جو و اقیانوس ها برای تامین نیازهای انسان ضروری است. که تحقق آن نیازمند گسترش روش های اکتشافی و بهره‌برداری از منابع سرشار سخت کره، آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و انجام پژوهش های گسترده و هماهنگی بین بخش و فرا بخشی موسسات، مراکز علمی و سازمان های اداری و اجرائی کشور می‌باشد.
انجمن ژئوفیزیک ایران در راستای هویت بخشی به اهداف و فعالیت‌های دانشمندان و پژوهشگران این حوزه از دانش و فناوری تاسیس گردیده و تلاش می کند با هم‌اندیشی و هم‌افزایی اندیشه‌های محققین این دانش، بین نیازهای درونی و بیرونی کشور، راه پیشرفت و گسترش این علم را در رویکردهای جهانی، ملی و منطقه‌ای هموار سازد.
به همین منظور، انجمن ژئوفیزیک ایران با همکاری دانشگاه­ ها و مؤسسات آموزش عالی و مراکز علمی و فنی، دستگاه ­های اجرایی، شرکت­ ها و بخش خصوصی مرتبط، در نظر دارد هفدهمین کنفرانس ژئوفیزیک ایران را با هدف توسعه، تبادل نظر علمى و فنى و ارائه آخرین دستاوردهاى علمى و پژوهشى مربوط به فیزیک زمین و فضا در تاریخ ٢١ لغایت ٢٣ اردیبهشت ماه ۹۵ در تهران برگزار نماید.
گفتنی است محورهای این کنفرانس شامل: لرزه و زلزله‌شناسی، گرانی‌سنجی، ژئومغناطیس، ژئوالکتریک، الکترومغناطیس، ژئوفیزیک محاسباتی، زمین‌گرمایی، فیزیک و مکانیک ‌سنگ، ژئوفیزیک اکتشافی نفت، دینامیک و فرایندهای گردش کلی جو، اقلیم ­شناسی فیزیکی و فرایندهای سطحی، دینامیک شاره­ ها، فیریک و فرایندهای ترمودینامیکی جو، هیدرولوژی و هواشناسی آب شناسی،فیزیک خورشید، نجوم و کیهان ­شناسی، مدلسازی عددی جو و اقیانوس، ازن و آلودگی هوا، فیزیک دریا و فرایندهای ساحلی و غیره می باشد.
پژوهشگران و صاحب نظران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال مقاله به سایت هفدهمین کنفرانس ژئوفیزیک ایران مراجعه نمایند.

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست