آخرین اخبار

برگزاری مهم‌ترین گردهمایی پژوهشگران حوزه سلول‌های خورشیدی در دانشگاه شریف

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

پنجمین کنفرانس تخصصی سلول‌های خورشیدی نانوساختاری در دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود…

اهمیت پژوهش سلول‌های خورشیدی در این است که درگاهی برای ورود کشور به حوزه فناوری انرژی‌های تجدید پذیر باز می‌کند. رویکرد تولید فناوری به جای خرید خط تولید، رویکردی جدید در صنعت کشور است. همچنین در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر لازم است که پشتوانه‌های فناوری از طریق پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در کشور ایجاد شود.
در همین راستا دانشگاه صنعتی شریف برای پنجمین سال اقدام به برگزاری کنفرانس تخصصی سلول‌های خورشیدی نانوساختار کرده است.
محورهای این کنفرانس شامل «سلول‌های خورشیدی رنگدانه‌ای»، « سلول‌های خورشیدی با جاذب‌های پروسکایت»، «سلول‌های خورشیدی حساس شده یا مبتنی بر نقاط کوانتومی»، «سلول‌های خورشیدی آلی و پلیمری» و « سلول‌های خورشیدی لایه نازک» می‌باشد.
یکی از اهداف اصلی کنفرانس سلول‌های خورشیدی این است که فعالیت‌های پژوهشی سلول خورشیدی در تعامل با شرکت‌ها، اعم از بازرگانی، ساخت و فروش تجهیزات و شرکت‌های تحقیق و توسعه‌ای، قرار گیرد و گروه‌های دانشگاهی با این فعالیت‌ها آشنا شوند. با توجه به اهمیت این موضوع در حاشیه این کنفرانس نمایشگاهی با هدف ایجاد ارتباط موثر بین شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و پژوهشگران و ارائه و معرفی دستاوردهای این حوزه برپا می‌شود.
همچنین کارگاه یک روزه‌ای نیز در روز بعد از کنفرانس ۲۷ آذرماه برگزار خواهد شد که هدف آن انتقال مهارت‌های ساخت، آنالیز و مدل‌سازی سلول‌های خورشیدی خواهد بود.
خاطرنشان می‌شود؛ در ۳ سال گذشته، این کنفرانس به عنوان مهم‌ترین گردهمایی پژوهشگران حوزه سلول‌های خورشیدی، پذیرای شرکت کنندگانی از حوزه‌های شیمی، فیزیک، علم مواد و مهندسی بوده است.
گفتنی‌ست؛ علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس؛ http://ncl.sharif.edu/nssc94 مراجعه نمایند.

منبع: دانشگاه صنعتی شریف

http://ncl.sharif.edu/nssc94/flyer.htm

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست