اخبار

فعالیت‌ انجمن‌های نجومی ایران در هفته اول آذر ۹۴

نوشته شده توسط محمدرضا رضائی

از فراخوان ثبت نام در یک رقابت رصدی تا ویژه‌برنامه‌ روز فیزیک در تبریز، سرخط مهم‌ترین برنامه‌های نجومی و فضایی ایران در هفته اول آذر ۹۴ است.

از فراخوان ثبت نام در یک رقابت رصدی تا ویژه‌برنامه‌ روز فیزیک در تبریز، سرخط مهم‌ترین برنامه‌های نجومی و فضایی ایران در هفته اول آذر ۹۴ است.

نخستین دوره ماراتن رصدی نقش جهان
مسابقه رصدی نقش جهان به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس مرکز آموزش نجوم ادیب، ۲۳ آذر ۹۴ برگزار خواهد شد. این مسابقه در دو بخش تئوری و عملی در روستای حارث‌آباد در جنوب شرقی استان اصفهان برگزار می‌شود. علاقمندان برای ثبت نام در این مسابقه می‌توانند به تارنمای مرکز نجوم ادیب به نشانی adibcenter.com مراجعه کنند.

بزرگداشت روز فیزیک در دانشکده فیزیک دانشگاه تبریز
به مناسبت روز جهانی فیزیک، چهارشنبه ۴ آذر ۹۴، از ساعت ۹:۴۵ صبح ویژه‌برنامه‌ای در دانشکده فیزیک دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد. بررسی تئوری انرژی تاریک به همراه سخنرانی عمومی پیرامون مباحث کلی فیزیک از مهم‌ترین بخش‌های این برنامه است. شرکت در این برنامه برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

آموزش نجوم برای علاقمندان تبریزی
ثبت نام ترم جدید کلاس‌های آموزش نجوم به همت انجمن نجوم آیاز تبریز آغاز شده است. نجوم مقدماتی و پیشرفته، رصد آسمان شب و عکاسی نجومی، عناوین مهم‌ترین دوره‌های درنظر گرفته در این ترم است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به تارنمای این انجمن به نشانی ayazastro.com مراجعه کنند.

انتشار شماره دهم مجله اینترنتی ساروس
شماره دهم مجله اینترنتی ساروس با مطالب متنوع در حوزه نجوم و فضا منتشر شد. در این شماره از مجله ساروس پرونده ویژه‌ای به مناسبت اکران جهانی فیلم «مریخی» انتشار یافته است. معرفی غذاهای فضانوردان و اثرات زیستی اقامت انسان در فضا به همراه بررسی تازه‌های دنیای نجوم و فضا، از دیگر بخش‌های شماره اخیر ماهنامه ساروس است. علاقمندان می‌توانند برای دانلود رایگان نسخه الکترونیکی این مجله به تارنمای saros.ir مراجعه کنند.

درباره نویسنده

محمدرضا رضائی

علاقه من به علوم فضایی و نجوم از یک طرف و عشق به روزنامه‌نگاری و نویسندگی از سوی دیگر باعث شد که به سمت روزنامه‌نگاری علمی کشیده شوم. از سال ۱۳۸۵ فعالیت در مطبوعات را به طور رسمی شروع کردم و حالا این افتخار را دارم که با بهترین و معتبرترین روزنامه‌ها، نشریات و خبرگزاری‌ها همکاری می‌کنم.

دیدگاه شما چیست