آخرین اخبار

دانشگاه خواجه نصیرالدین و آموزش های مجازی

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا
 دکتر فرید خوش الحان اظهار کرد: آموزش الکترونیکی، مجموعه ای از روش های آموزشی است که از فناوری دیجیتال بهره می گیرد تا نظام آموزشی را زمینه سازی کرده، تعمیم داده و ارتقاء بخشد تا از طریق آن یادگیری افزایش یابد. 
وی گفت: توسعه و نهادینه سازی یادگیری پیوسته و ایجاد تقارن اطلاعاتی در یادگیری حرفه ای و دانشگاهی از جمله اهدافی است که می توان برای آموزش الکترونیکی برشمرد.
خوش الحان افزود: آموزش الکترونیکی، ارائه خدمات ارزش آفرین آموزشی و یادگیری برای گروه های مختلف مخاطبان است که فارغ از محدودیت های مرسوم زمانی و مکانی و سنی و شغلی برای همگان فرصت و امکان یادگیری در حوزه های مختلف را فراهم می کند؛ بر این اساس، هر چند فناوری عنصر تفکیک ناپذیر آموزش الکترونیکی است اما در کنار گسترش و نفوذ بیش از پیش فناوری های متناظر با اینترنت و ارتباطات موبایل، زمینه گسترش و پذیرش روز افزونی برای آن وجود دارد.
وی ادامه داد: در کشور ما با توجه به وجود مخاطبان فراوان و گسترش کاربران خدمات مختلف اینترنتی و الکترونیکی، پیش بینی می شود که این حوزه از آموزش در کنار سایر روش های آموزشی رشد فزاینده ای داشته باشد؛ همچنین به دلیل ماهیت تاثیرگذار آموزش الکترونیکی، به تنهایی می تواند به عنوان عنصری ارزش آفرین و توسعه دهنده در این زمینه عمل کند.
مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: امسال دهمین سال تاسیس مرکز آموزش های الکترونیکی این دانشگاه است.
وی گفت: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی از سال ۸۴ مجوز برگزاری آموزش های آزاد و مجازی در دو رشته آی تی و صنایع شروع کرد و طی چند سال گذشته نیز دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش می کند.
مدیر کل دفتر آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی افزود: هم اکنون تمرکز اصلی در جذب دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد داریم.
وی با بیان اینکه دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی مجوز پذیرش در تمامی رشته های کارشناسی ارشد را از وزارت علوم دریافت کرده است، یادآور شد: هم اکنون در بیش از ۱۲ رشته دانشجو داریم.
خوش الحان خاطرنشان کرد: سعی کرده ایم تا تمامی اساتید آموزش های الکترونیکی را از خود دانشگاه داشته باشیم تا کلاس های مجازی نیز هیچ فرقی با دوره های روزانه در زمینه آموزشی نداشته باشند

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست