اخبار

تصاویری از یک راهپیمایی فضایی

نوشته شده توسط مریم فخیمی

اسکات کلی و کجل لیندگرن دو فضانورد ناسا همزمان با پانزدهمین سالگرد سکونت انسان در ایستگاه فضایی بین‌المللی، دو راهپیمایی فضایی انجام دادند. ناسا اخیرا تصاویر زیبایی از راهپیمایی فضایی این دو فضانورد آمریکایی منتشر کرده است.

اسکات کلی و کجل لیندگرن دو فضانورد ناسا همزمان با پانزدهمین سالگرد سکونت انسان در ایستگاه فضایی بین‌المللی، دو راهپیمایی فضایی انجام دادند. ناسا اخیرا تصاویر زیبایی از راهپیمایی فضایی این دو فضانورد آمریکایی منتشر کرده است. در این تصاویر فضانوردان در اطراف سامانه خنک کننده آمونیاک در حال کار هستند و سلفی‌هایی نیز از خود ثبت کرده‌اند. در اینجا نظر شما را به مشاهده این تصاویر جلب می‌کنیم.
کلی به همراه لیندگرن، در نخستین راهپیمایی فضایی خود در ۶ آبان ۹۴، یک پوشش حرارتی روی طیف سنج مغناطیسی آلفا نصب و چند قطعه از بازوی رباتیک کانادا را گریس‌کاری کردند. این راهپیمایی فضایی ۷ ساعت و ۱۶ دقیقه طول کشید.
دومین دور از راهپیمایی فضایی فضانوردان آمریکایی ۱۵ آبان ۹۴ انجام شد. در این ماموریت که ۷ ساعت و ۴۸ دقیقه به طول انجامید، اسکات کلی و کجل لیندگرن سامانه خنک‌کننده آمونیاک را به حالت اولیه بازگرداندند و سطح آمونیاک را در دو سامانه اصلی و پشتیبان تا سطوح مطلوب پایین آوردند. این فضانوردان حین ماموریت خود با نشست آمونیاک مواجه شدند که موجب آسیب دیدن جزئی دستکش آن‌ها شد.

راهپیمایی فضایی
اسکات کلی این سلفی را در طی نخستین راهپیمایی فضایی خود در۶ آبان ثبت کرد.

راهپیمایی فضایی
اسکات کلی در بخش بیرونی محفظه راهپیمایی فضایی؛ ۶ آبان

راهپیمایی فضایی
تصاویری از کابل‌ها و سیم‌های درهم پیچیده؛ ۱۵آبان

راهپیمایی فضایی
ماموریت شبانه کجل لیندگرن؛ ۶ آبان

راهپیمایی فضایی
کجل لیندگرن این سلفی را در دومین راهپیمایی فضایی ثبت کرده است.

راهپیمایی فضایی
نمایی از صفحات خورشیدی غول‌پیکر ایستگاه فضایی در پشت سر اسکات کلی؛ ۱۵ آبان

راهپیمایی فضایی
تصویری از اسکات کلی در طی دومین راهپیمایی فضایی

راهپیمایی فضایی
اسکات کلی در برابر عظمت ایستگاه فضایی همچون کوتوله‌ای در فضاست!

راهپیمایی فضایی
کجل لیندگرن در دومین ماموریت خارج از ایستگاه

راهپیمایی فضایی
فضانورد را پیدا کن!! کجل لیندگرن در دومین ماموریت خارج ازا یستگاه در برابر عظمت این سازه ساخت بشر همچون نقطه‌ای کوچک به نظر می‌رسد.

درباره نویسنده

مریم فخیمی

دیدگاه شما چیست