اخبار اخبار ایران و جهان

رونمایی از ده محصول خانواده شریف

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

دانشگاه شریف در نمایشگاهی که به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس این دانشگاه و همچنین هفته جهانی کارآفرینی در دو روز ( طی روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ماه ) برگزارنموده،  میزبان جمعی از شرکت هایی خواهد بود که اعضای آن یک ویژگی خاص دارند و آن هم شریفی بودن آنهاست.
فارغ التحصیلان دانشگاه شریف  که حالا شرکت های دانش بنیان خود را تاسیس و در حال تولید محصول و ارائه خدمات هستند در این ابتکار عمل دانشگاه شریف تحت عنوان دستاوردهای خانواده شریف گردهم آمدند.
این خانواده که امسال ۱۲۰ عضو از آن دور هم جمع شدند، در مراسم افتتاحیه خود که صبح امروز در سالن جابربن حیان برگزار گردید پذیرای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دکتر سورنا ستاری و دکتر سهراب پور، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان بودند.
دکتر ستاری با بیان اینکه تمامی دانشگاهیان با توجه به نیاز کشور باید اقدامات تاثیرگذاری بر حوزه تولید دانش داشته باشند، گفت: مهم ترین نکته ای که اکنون باید دانشجویان به آن توجه داشته باشند فرهنگ کارآفرینی است که متاسفانه به دلیل فرهنگ غلط جامعه ما جوانان ما بدنبال جذب در ارگان های دولتی هستند تا اینکه کارآفرین و مولد باشند.
در این مراسم از ۱۰ محصول دانش بنیان که ماحصل تلاش برخی از اعضای خانواده شریف بود رونمایی کرد.
هد هد۳  جدیدترین محصول شرکت فاتح اسمان شریف که در گذشته نیز علمنا از دوربین مخصوص آن دیده بان ۱ رونمایی کرده بود یکی از مهمترین محصولاتی بود که امروز توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی شد، بررسی بیشتر هدهد ۳ را به زودی می توانید در علمنا مشاهده نمایید.

رونمایی از هد هد 3

از دیگر محصولاتی که در این روز رونمایی شد می توان به :
سامان پارس رایت محصول شرکت امن افزار؛ ماژول امنیت سخت افزاری (HSM) محصول شرکت حصین ایمن؛ بازیاب انرژی آسانسور، دستگاه تشخیص دهنده رنگ دندان، ستون جداکننده سلولی، ساخت پلیت های استئوتومی سفارشی، پروژه تب نت، ساخت پوست مصنوعی جهت ترمیم زخم های عمیق ( که این موارد همگی توسعه یافته در برنامه توسعه و انتقال فناوری دانشگاه صنعت شریف به شمار می آیند.
دکتر ستاری همچنین از نمایشگاه دستاوردهای شریف بازدیدی به عمل آورد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست