اخبار اخبار ایران و جهان

نمایشگاهی در دل روبوکاپ امیرکبیر

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

با نزدیک شدن به زمان افتتاحیه مسابقات روبوکاپ دانشگاه امیر کبیر، تکاپوی گروه های شرکت کننده جهت حضور هرچه بهتر شدت می گیرد. دانشگاه امیر کبیر نیز در راستای تامین قطعات سخت افزاری و نرم افزاری گروه ها و همچنین بالابردن سطح علمی مسابقات از نگاه بازدید کنندگان و رسانه ها، برای اولین بار در تاریخ مسابقات روبوکاپ امیر کبیر اقدام به برپائی نمایشگاه جنبی با موضوع رباتیک و هوش مصنوعی در محوطه داخلی دانشگاه نموده است.
رضا ابراهیمی ( یکی از اعضای تیم اجرائی این نمایشگاه ) به خبرنگار علمنا گفت : این نمایشگاه در ۲۲ غرفه و با حضور شرکت های فعال در حوزه های رباتیک، هوش مصنوعی، پرینتر سه بعدی، ارتباط و اینترنت، تلکام و آموزش که از سراسر کشور حضور دارند برگزار شده است. این شرکت ها، با هدف ارائه خدماتی همچون ایرکرافت، تولید قطعات و تامین خدمات آموزشی به شرکت کنندگان حضور دارند.
از جمله غرفه های بارز در این نمایشگاه می توان به بخش پرینتر سه بعدی که به ساخت مجسمه ها و ماکت های فیبر کربنی می پردازد و همچنین هوش مصنوعی در زمینه ارائه نرم افزار تبدیل گفتار به نوشتار می توان اشاره نمود.

 ۲

۴

۵

ابراهیمی گفت: این نمایشگاه فرصتی برای آماده سازی علمی و عملی جهت برپایی مسابقات بین المللی فیراکاپ در شهریور ماه سال آینده خواهد بود که با حمایت دولت و به صورت بین المللی برگزار خواهد شد و به احتمال قوی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و یا در مصلی تهران برگزار خواهد گردید.
این نمایشگاه تا روز پنج شنبه ۲۸ آبان ماه پس از مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه امیرکبیر دایر خواهد بود.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست