اخبار ایران و جهان

گردهمایی دانش آموزی روز فیزیک در اصفهان

نوشته شده توسط زینب دبیری

دانش آموزان استان اصفهان درهمایش روز فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان گردهم می آیند.
به گزارش علمنا، همایش روز فیزیک به‌عنوان بزرگترین گردهمایی علمی دانش آموزی استان اصفهان، پنجم آذرماه به میزبانی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود.
این همایش با هدف آشنایی بیشتر دانش‌آموزان سال‌های آخر دوره دبیرستان به علوم وعمیق‌ترکردن نگاه آن‌ها به دنیای اطراف خود، بهره‌مندی از فضای مناسب علمی-آموزشی دانشگاه و نیز معرفی هر چه بهتر دانشگاه صنعتی اصفهان و امکانات آموزشی این دانشگاه به دانش آموزان مستعد برگزار می‌شود.
ارائه سخنرانی‌های علمی کوتاه و جذاب در زمینه اپتیک، فناوری نانو، مغناطیس و شتاب دهنده‌ها و ارائه اخبار مهم علمی یک سال گذشته، بازدید از آزمایشگاه‌های پژوهشی و آموزشی، انجام آزمایش‌های عملی در زمینه‌های مختلف فیزیک مانند پرتاب موشک آبی، اپتیک، الکتریسته، مغناطیس، صوت، حرارت و نشست با اساتید دانشگاه از جمله برنامه‌های پیش بینی شده دراین همایش است.
همایش روز فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان بزرگترین گردهمایی علمی دانش آموزی استان که از سال ۱۳۹۰ تاکنون همه ساله و با همکاری انجمن فیزیک ایران در این دانشگاه برگزار می شود، امسال نیز در روز پنجشنبه مورخ ۵ آذرماه سال جاری با حضور دانش آموزان و دبیران آن ها از مدارس مختلف استان در دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان برگزارخواهد شد.
دانش آموزان علاقمند می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان به آدرس physics.iut.ac.ir مراجعه کنند.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست