آخرین اخبار

رونمایی از وانت برقی در نجف آباد اصفهان

نوشته شده توسط زینب دبیری

پژمان یمانی طراح وانت برقی  در گفتگو با علمنا با بیان اینکه خودروی ساخته شده نخستین وانت برقی ایرانی است که در این دانشگاه ساخته شده است، افزود: این خودرو به مدت یکسال در کارگاه خصوصی بنده ساخته شده است و اکنون زمان آن رسیده بود که برای استفاده عموم تحویل داده شود.
وی با اشاره به اینکه این خودرو به صورت چندمنظوره ساخته شده است، تصریح کرد: دلیل آن هم این است که بتوان در مواقع لزوم این خودروی برقی را از حالت باری به حالت مسافری در مدت زمان کوتاهی تغییرشکل داد.
یمانی با بیان اینکه این وانت برقی در حالت باری ۸۰۰ کیلوگرم و در حالت مسافری ۶ نفر مسافر را حمل می‌کند، اظهارداشت: در مدت زمان ۴ ساعت به‌طور کامل شارژ می‌شود و با یکبار شارژ ۷۰ کیلومتر مسافت را طی می‌کند.

وانت برقی

وی ببان داشت: این خودرو نمونه داخلی یا حتی چینی ندارد و در صورت حمایت مسوولان به تولید انبوه خواهد رسید.
یمانی با اشاره به بومی سازی شدن بیش از ۹۰ درصد این خودرو، گفت: برای ساخت آن از قطعات موجود در بازار و خودروهای داخلی استفاده شده است.
وی ادامه داد: تمام فرآیندها از جمله ایده‌پردازی اولیه، مطالعات بازار، مکاتبات بازرگانی و واردات قطعات برقی، طراحی شاسی، سیستم‌های تعلیق ترمز و فرمان، طراحی و ساخت درخت‌های سیم، جانمایی قطعات، جوشکاری‌ها، قالب‌سازی فایبرگلاس، اسمبل قطعات و… و بعد از حدود ۱۰ ماه کار به پایان رسید.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست