اخبار اخبار ایران و جهان

برج میلاد به استقبال جشنواره « علم و عامه » می رود

نوشته شده توسط رضا ماه منظر

به مناسبت هفته ترویج علم و اهمیت این موضوع ، موزه علوم و فناوری تهران برای اولین بار اقدام به برگزاری جشنواره ای تحت عنوان “علم و عامه” در آبان ماه امسال کرده است.
از این رو گفت و گویی کوتاه با آقای محسن جعفری نژاد مدیر روابط عمومی این موزه برای اطلاع رسانی جامع تر به مخاطبان علمنا ترتیب دادیم.
جعفری نژاد در ابتدای توضیحاتش بیان کرد: چنین جشنواره هایی هر ساله با هدف آشنایی عموم مردم با علم و آموزش مفاهیم علمی به صورت عملی در سراسر کشور های جهان، به خصوص کشور های پیشرو در فناوری و تولید علم برگزار می شود.
کشور ایران نیز علی‌رغم سابقه بسیار درخشان و تاریخی در زمینه علم و فرهنگ و همچنین برخورداری از هزاران مراکز علمی در کشور، متاسفانه تا به امروز جشنواره ای با چنین مضمون و گستردگی برگزارنکرده است.
لذا پس از مطرح نمودن این ایده توسط موزه علوم و فناوری تهران، و هماهنگی لازمی که در این خصوص صورت گرفت موجب شد تا این جشنواره در روزهای ۱۶ تا ۲۱ آبان ماه امسال در برج میلاد تهران برگزار شود.
که در ابتدا نام اصلی این جشنواره  “علم و عامه از ایده تا اجراء ” بود که به اختصار تبدیل به “علم و عامه” شد.
جعفری نژاد  همچنین گفت: غرفه های این نمایشگاه در ۶ حوزه ی ساخت ابزار آموزشی، طراحی و اجراء جُنگ علمی، ساخت و تدوین کلیپ های علمی، اجراء تئاتر علمی، عکاسی از پدیده های علمی، نقاشی و ساخت کلاژ و مجسمه سازی راه اندازی شده که فراخوان شرکت در این جشنواره و نمایشگاه به وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم و زیر مجموعه های این وزارتخانه ها ارسال شده است و حدود ۲۴۹ اثر از مخاطبین دریافت شده که ۱۵۶ اثر به مرحله دوم و حضور در جشنواره راه پیدا کردند که بعد از تفکیک به غرفه های مربوطه منتقل می شوند.
مدیر روابط عمومی در آخر اشاره کرد که در طی ۶ روز برگزاری این جشنواره صبح ها از ساعت ۹ الی۱۲ به صورت روزانه ۳۰۰ دانش آموز از جشنواره بازدید خواهند کرد و عصر ها نیز از ساعت ۱۳ الی ۱۷ میزبان عموم مردم خواهیم بود.

 

درباره نویسنده

رضا ماه منظر

دیدگاه شما چیست