آخرین اخبار

دانشجویان اصفهانی جزو نفرات برتر مسابقات هوش مصنوعی چین

نوشته شده توسط زینب دبیری

دانشجویان دانشکده هوش مصنوعی دانشگاه اصفهان موفق به کسب عنوان برتر در مسابقات بین‌المللی چین شدند.
دکتر احمدرضا نقش نیلچی مدیرگروه دانشکده هوش مصنوعی دانشگاه اصفهان در گفتگو با علمنا با اشاره به کسب رتبه برتر گروه هوش مصنوعی پردیس در کنفرانس جهانی چین، افزود: قبل از حضور در این مسابقات این گروه که متشکل از سه دانشجوی این دانشگاه تشکیل شده است که برای شرکت در مسابقات جهانی در ابتدا در مسابقات کشوریحضور یافتند.
وی بیان داشت: در این مسابقات گروه هوش مصنوعی با پروژه درس بازاریابی الکترونیکی و هوش مصنوعی در که در نیم‌سال ۹۳-۹۴ برگزار شد در مسابقات داده کاویداده‌های حجیم با موضوع پیش‌بینی خرید و بازخرید بر داده‌ها حجیم در سال ۲۰۱۳  و ۲۰۱۴  مقام نخست آسیا را به خود اختصاص دادند.
مدیر گروه دانشکده هوش مصنوعی با بیان اینکه این مسابقات در داخل کشور و به صورت اینترنتی برگزار شد، تصریح کرد: پس از کسب امتیاز در این مسابقات از آنها دعوت شد تا برای شرکت در مسابقات بین‌المللی چین راهی این کشور شوند.
نقش نیلچی با اشاره به همکاری عضو هیات علمی این دانشکده ” دکتر فریا نصیری مفخم” با این گروه، گفت: این مسابقات توسط شرکت علی بابا که یک شرکت اینترنتی و مسوول خرید و فروش کالا را برعهده دارد انجام گرفت که حتی همین شرکت اسپانسر برنامه و هزینه‌های رفت و برگشت به چین و ارائه خدمات به گروه را بر عهده داشت.
وی در مورد مهمترین مزیت شرکت در این مسابقات، گفت:  طرح اصلی این پدیده ایجاد محیط کار تجارت الکترونیکی است که با حضور این دانشجویان و کسب رتبه در این دست مسابقات، این افراد می‌توانند به عنوان شاغل در شرکت علی‌بابا به عنوان همکار باری ایجاد محیط کسب و کار در فضای مجازی فعالیت کنند.

+ تصویر این مطلب تزئینی است.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست