اخبار ایران و جهان

ساخت محلول پاک‌کننده سطوح فلزی و غیر فلزی در اصفهان

نوشته شده توسط زینب دبیری

رییس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از ساخت محلول چربی‌گیر و جرم‌گیر پاک‌کننده انواع آلودگی از سطوح فلزی و غیر فلزی توسط یک شرکت دانش‌بنیان مستقر در این شهرک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر مهدی کشمیری با اعلام این خبر گفت: محلول چربی‌گیر و جرم‌گیر جهت تمیز کردن سطوح فلزی و غیر فلزی مانند سرامیک، سنگ و… همچنین پاک‌سازی خطوط تولید استفاده می‌شود و به دلیل برخورداری از ترکیبات خاص در آلودگی نفوذ کرده و موجب تسریع عملیات پاک کردن می‌شود.
مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان آریس شیمی آپادانا در زمینه این فناوری بیان داشت: در محیط‌های کارگاهی و عملیاتی لایه‌های چربی و انواع آلودگی‌های سطحی بر روی قطعات قرار می‌گیرد که برای آماده‌سازی و عملیات نهایی و ورود قطعه به بازار هدف، باید تمیز‌کاری نهایی بر روی قطعات صنعتی انجام شود.
مهدیه قاسمی ادامه داد: چربی‌گیری باعث ایجاد پوشش بادوام و بهتر بر روی قطعات شده و در بسیاری از موارد موجب صرفه‌جویی در مصرف رنگ و مواد آبکاری می‌شود.
وی اضافه کرد: علاوه بر سطوح فلزی، پاکسازی و نظافت سطوح غیر فلزی (سنگ، سرامیک، کامپوزیت و …) با جرم‌هایی سخت و رسوب شده که مستلزم صرف هزینه و زمان بسیار است، نیز توسط این فناوری صورت می‌گیرد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان بیان داشت: پاک کردن روغن و گریس از قطعات فلزی بدون تاثیر بر سطح و ایجاد خوردگی و عدم مصرف آب پس از استفاده، مهمترین ویژگی این محصول است.
وی افزود: این محصول ضمن برطرف کردن آلودگی و جرم از سطوح سنگی و سرامیکی، هیچ‌گونه لکه‌ای از خود به جا نگذاشته و فاقد اثرات زیان‌آور مانند مشکلات تنفسی و پوستی است.
قاسمی با اشاره به کاربردهای دیگر این فناوری گفت: از این محصول جهت شست‌وشو و نظافت مکان‌هایی مانند آشپزخانه‌های صنعتی، پالایشگاه‌های نفتی، تعمیرگاه‌ها، صنایع مختلف و همچنین آماده‌سازی و زیرسازی سطوح مختلف استفاده می‌شود.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست