اخبار ایران و جهان

برگزاری المپیاد ریاضی در خانه ریاضیات اصفهان

نوشته شده توسط زینب دبیری
۲۹ آبان، خانه ریاضیات اصفهان میزبان علاقه‌مندان به ریاضیات است.
فاطمه هانی مسوول خانه ریاضیات اصفهان در گفتگو با علمنا با اشاره به برگزاری نهمین المپیاد نجوم در تاریخ ۲۹ آبان در اصفهان، گفت: آخرین مهلت ثبت‌نام در این برنامه ۲۰ آبان سال جاری است.
وی با بیان اینکه این المپیاد با همکاری موسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند برگزار می‌شود، اظهارداشت: خانه ریاضیات اصفهان با همکاری تعدادی از خانههای ریاضیات مستقر در شهرهای مختلف  برای برگزاری این المپیاد مشارکت دارد.
مسوول خانه ریاضیات اصفهان بیان داشت: ثبت‌نام تمام علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه از طریق وبسایت خانه ریاضیات بوده اما افراد شرکت‌کننده میتوانند در استان محل زندگی خود در این المپیاد شرکت کنند.
وی با بیان اینکه شرکت در این دست مسابقات به صورت تیم چهار نفره و در گروه‌های سنی نهم، دهم و یازدهم برگزار می‌شود، افزود: اعضای هر تیم از پایه‌های مختلف و مدارس متفاوت بوده که با جنسیت یکسان در قالب یک تیم با یکدیگر فعالیت می‌کنند.
هانی با اشاره به اینکه ثبت‌نام برای هرتیم باید به صورت جداگانه انجام شود، خاطرنشان کرد: مسابقه در روز جمعه ۲۹ آبان ساعت ۸ صبح تا ۱۶ ادامه دارد.
وی ادامه داد: ثبت‌نام در این مسابقات بسیار آسان بوده و یک نفر از اعضا هم می‌تواند در این برنامه ثبتنام کنند علاوه بر این در پایان ثبت‌نام نیز هزینه به صورت اینترنتی پرداخت شده و کد تیمی به افراد تعلق می‌گیرد.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست