آخرین اخبار

اصفهان میزبان سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی طراحی پارچه و پوشاک

نوشته شده توسط زینب دبیری
دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه سال جاری میزبان سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک خواهد بود.
محسن شنبه دبیر این مسابقات گفت: این دست مسابقات سومین دوره است که به میزبانی دانشگاه صنعتی برگزار می‌شود و با توجه به انجام موفقیت‌آمیز این دست مسابقات در دوره‌های قبل در یزد و استقبال مطلوب دانشجویان و صنعتگران از آن، دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان تحت نظارت عالی انجمن علوم و فناوری نساجی ایران، سومین دوره این رقابت ها را برگزار خواهد نمود.
وی بیان داشت: احیای فرهنگ و سنت اسلامی- ایرانی در ارتباط با طراحی پارچه و پوشاک، آشنایی متخصصان صنایع نساجی با قابلیت دانشجویان در زمینه طراحی پارچه و پوشاک و آشنایی دانشجویان با نیاز صنایع در زمینه‌های طراحی پارچه و پوشاک از جمله اهداف این برنامه است.
وی ادامه داد: دستیابی به ایده‌های نو در زمینه طراحی پارچه و پوشاک و استفاده از توانایی‌های بالقوه متخصصان جوان، ایجاد انگیزه و تقویت روحیه کار گروهی، افزایش مهارت و خلاقیت دانشجویان، ارتقا سطح کیفی طراحی پارچه و لباس از طریق نگرش علمی به صنعت پوشاک و افزایش ارزش افزوده محصولات با ارتقا بخش طراحی در صنایع نساجی، از دیگر اهداف برگزاری سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک خواهد بود.
دبیر سومین دوره مسابقات ملی دانشجویی طراحی مهندسی و هنری پارچه و پوشاک با اشاره اینکه این مسابقات در سه بخش کلی برگزار می‌شود؛ اظهارداشت: مهلت ارائه آثار به دبیرخانه مسابقات را نیمه آبان ماه جاری  است و این رقابت ها در روزهای ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه سال جاری به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای نخستین بار بخش عمده ای از این مسابقات به صورت عملی برگزار می‌شود؛ بیان داشت: کمیته داوری به صورت حضوری توانایی علمی و عملی دانشجویان شرکت کننده را در زمینه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد.

درباره نویسنده

زینب دبیری

دیدگاه شما چیست