آخرین اخبار

آغاز طراحی هواپیمای ۱۵۰ نفره در دانشگاه امیر کبیر

نوشته شده توسط تیم رصد علمنا

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به پیشرفت خوب طرح‌های کلان ملی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: عمده طرح‌های کلان ملی واگذار شده به این دانشگاه، پیشرفت خوبی داشته‌اند.
دکتر برومند در خصوص طرح کلان ملی ساخت هواپیمای ۱۵۰ نفره گفت: طراحی مفهومی این پروژه با موفقیت انجام شده و در صورت تائید شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، فاز طراحی اولیه آن آغاز می‌شود.
برومند با اشاره به طرح کلان سیکلوترون نیز افزود: نقشه‌های ساخت این دستگاه نیز آماده شده است و اقدامات لازم برای ساخت اولین نمونه آزمایشی آن آغاز شده است.
وی با بیان این‌که دانشگاه صنعتی امیرکبیر با صنایع و ارگان‌های مختلف همکاری علمی و تحقیقاتی دارد، گفت: درحال حاضر این دانشگاه با وزارت دفاع، شرکت صاایران، شرکت مپنا، صنایع پتروشیمی، خودروسازی، کشتی سازی و بسیاری از صنایع دیگر همکاری می‌کند.
وی با اشاره به راه‌اندازی کلینیک صنعت و معدن دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای همکاری در شهرک‌های صنعتی کشور خاطرنشان کرد: درحال حاضر کلینیک صنعت و معدن دانشگاه در شهرک‌های صنعتی اشتهارد، حسن آباد و گرمسار فعالیت می‌کند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر تاکید کرد: اعتبار پژوهشی استادان (بودجه پژوهانه) دانشگاه نیز در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته است.

منبع: ایسنا

درباره نویسنده

تیم رصد علمنا

دیدگاه شما چیست