اخبار ایران و جهان

پژوهشگاه پلیمر میزبان مدیران حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

نشست تخصصی اهمیت بازرسی بر اجرای صحیح خط‌کشی‌های معابر شهری با حضور مهندس جعفر تشکری هاشمی معاون شهرداری تهران و رئیس سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری و معاونان و مدیران ارشد این سازمان و جمعی دیگر از معاونان سازمان حمل و نقل ترافیک مناطق شهرداری تهران در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار گردید.
دکتر مهدی نکومنش رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در ابتدای این نشست گفت: پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران دارای ظرفیت‌های بسیاری در جهت رشد دانش و توسعه صنعت کشور در در زمینه رنگ‌های ترافیکی است.
وی با تأکید بر بومی‌سازی دانش‌های نوین افزود: لازمه نوآوری بومی‌سازی دانش بر اساس نیازهای داخلی و توانمندی‌های داخلی است و این در حالی است که همچنان به کپی نسخه‌های پیچیده شده خارجی می‌پردازیم که عمدتاً با شرایط بومی ما منطبق نیست.
پس از سخنان دکتر نکومنش، دکتر میرعابدینی مدیر گروه رنگ و روکش‌های سطح پژوهشگاه به ارائه سخنرانی خود در خصوص معرفی و مشخصات انواع رنگ‌های ترافیکی بر اساس مشخصات فنی، اجرا و نگهداری خط‌کشی‌های معابر شهری و ضرورت اجرایی شدن دستورالعمل خط‌کشی معابر شهری پرداخت.
فرایند نظارت بر اجرای رنگ‌های ترافیکی و نکات مهم مربوط به آن عنوان سخنرانی خانم دکتر پازکی فرد عضو هیأت علمی گروه رنگ و روکش های سطح پژوهشگاه بود.
مشخصات فنی تجهیزات ترافیکی پلیمری از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.
گفتنی است این نشست تا پایان امروز ادامه دارد.
کارگاه‌های آموزشی در زمینه آموزش آزمون های ضروری کنترل کیفیت رنگ های ترافیکی در آزمایشگاه و نظارت بر اجرای خط‌کشی ها، اجرای عملی خط‌کشی‌های عرضی ضد سرخوردگی از جمله دیگر موضاعات ای نشست است.
در پایان این نشست جلسه پرسش و پاسخ به منظور افزایش تعاملات بین پژوهشگاه و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار می گردد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست