اخبار اخبار ایران و جهان

کتاب جدید سیروس برزو منتشر شد

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

« یوری گاگارین، دهقانزاده ای که راه فضا را گشود » عنوان کتاب جدید سیروس برزو است که توسط انتشارات برازنده به تازگی منتشر شده است.
سیروس برزو برنده جایزه ترویج علم ایران و همچنین یکی از صاحب نظران در حوزه هوافضا می باشد؛ از او بعضا به عنوان پدر علوم فضایی نیز یاد می شود.
کتاب جدید وی، تلفیقی است از سفرنامه اش به زادگاه یوری گاگارین و زندگینامه ای از او که برای جذابیت بیشتر به شکلی داستان‌گونه نوشته شده است.
در بخشی از این کتاب می خوانید:
سفر به زادگاه یوری گاگارین
صبح زود عزمم را جزم کردم و بعد از خوردن چند لقمه نان و پنیر از خانه زدم بیرون. از خواب شیرین صبحگاهی گذشته بودم تا به مقصد برسم. بلیت ساعت هفت و چهل و شش دقیقه را داشتم و باید ۱۰-۱۵ دقیقه زودتر به ایستگاه قطار برقی می رسیدم. برای اولین بار به این مسیر می رفتم و به همین دلیل باید زودتر در محل می بودم و پرس و جو می کردم. ابر های سیاهی که آسمان را پوشانده بودند اجازه نمی دادند نور خورشید قدرت نمایی کامل کند.

کتاب یوری گاگارین، دهقانزاده ای که راه فضا را گشود

جلد کتاب « یوری گاگارین، دهقانزاده ای که راه فضا را گشود »

نم نم باران و سردی مطبوع صبحگاهی، به انسان نشاط می داد. به ساعتم نگاه کردم، فرصت داشتم تا کمی آهسته تر گام بردارم و از این هوای مطبوع لذت ببرم، ولی ظاهرا پا هایم به شوق دیدار دیار نخستین پیشتاز فضا نمی خواست کند شود. خیلی زود به مترو رسیدم و هنوز ۱۵ دقیقه به آمدن قطار برقی مانده بود که در ایستگاه و در کنار صد ها نفر دیگر ایستادم، کسانی نه مثل من برای بازدید از موزه یادمان یوری گاگارین، که برای رسیدن به کار و زندگی رسیدن قطار را انتظار می کشیدند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست